Aslında yasak olan şeydir.
Araçların hem önünde hem arkasında plakası olması zorunluluktur. İstanbul'da artık supersport araçlar için bile denetimler sıklaştı, ferrari'niz olsa bile plaka takmak zorundasınız.
Nedeni ise çok basit polis sizi önden bakınca da tanıyabilmelidir.
insanın ferrarisi olunca kendini bi bok zannettiğini anladığımız yeni moda
bu sebepten dolayı ceza yediğim hadisedir. halbuki kaza yapmıştım. daha araba boyanmadan çıkmıştım trafiğe
Kendini pahali bir spor araba kullaniyormus hissi yaratma
pahalı arabaların 'ben pahalıyım' deme şeklidir. bazıları da radar cezası yememek içi yapar.
polis artık yakaldı mı zengin fakir ayırt etmeden cezayı kitliyor.
Aracın önünde yer yoksa bence takılmamalıdır, mesela bir 458'im olsa ve polis önünde plaka yok diye ceza kesse işi uzatmayı düşünebilirim. İlla takmak gerekiyosa yasakla kardeşim bu arabanın türkiye'ye girişini, senin kanunlarında önde ve arkada plaka olacak yazıyorsa bu araç ona uymuyo sonuçta önüne plaka takılamıyor. Bile bile getiripte sonra vay niye plaka yok diye ceza kesiyorsan ayıptır.
apaçilerin ön cama koyarak "abi düştü" yalanını uydurararak cezadan yırtmaya çalışarak amacının ne olduğunu anlayamadığım durumdur.
Bazı araçların görüntüsünü gerçekten bozuyor , hatta ben de takmamayı düşünüyorum öne . Bazı araçların da ön plakalığını kare şeklinde yapması çok hoş duruyor mesela Giulietta o adam kare plaka takmayacaksa hiç takmasın .
Önden çeken eds'lere el sallamak hatta ve hatta sınırı aşıp hareket çekmek isterseniz, başvurmanız gereken tek çözüm yolu.
92 lira para cezasına ilaveten 10 da ceza puanı kesilen eylem. ve en önemli kısım araç bağlanır arkadaşlar. bir nevi polisi ikna gücünüze kalmış.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri