Aracınızın beynindeki yazılımdır. Aracınızın hemen hemen tüm fonksiyonlarını denetler ve komutlar gönderir. Ne kadar hızlı gideceğinize de, ne kadar hava çekeceğine de, egzoz çıkışının oranına falan bu arkadaş karar verir.
Tüm arabanın kontrol mekanizmasıdır.
Her şeye tek tek bu yazılım karar verir ve yönetir.
chip tuning adı verilen modifikasyon ile hava-yakıt karışımları, turbo var ise bastığı basınç ve avans haritaları tekrar güncellenir. Aracınızın hem daha hızlı olmasını hem de daha az yakıt tüketmesine yardımcı olur.
Daha bir çok paremetre ayarlanır sadece avans basınç değil. Sadece bunlar ellenmez. Düzgün yapan firma aracınıza aşık eder. Bu işte en önemlisi ucuza kaçmamaktır çünkü bu sektörde iyi olanlar bilgi ve tecrübelerini satar diğerleri ise sizi kobay yapar ve ucuz yaparlar.
Kobay olunacak yerlerden kaçınılmalı. Piyasada adı sanı duyulmuş, ismi karalanmasın diye elinden geleni yapan firmalar ile çalışılmalı. Yoksa 1km içerisinde piston bir yerinize kaçabilir. Şahsen benim kucaklamışlığım vardır. Adı sanı duyulmuş yerler zaten genelde 15 gün deneme süresi veriyorlar, beğenmezseniz paranızı iade edip yazılımı da siliyorlar.
Yakıt tasarrufu için yapılabilecek hede.
İşe yarıyor test ettim onayladım.
Son günlerde oldukça popüler olan uygulamadır.
Millet gidip ucuz diye beygir fakiri arabalar almaya devam ettikçe de popülerliği devam edecektir.
ah ulan ah ötv bunlar hep senin suçların.
Arabalı ortamlarda takılan hemen hemen herkesin modifiye ettiği yazılımdır.

Çok sevilir, ne gözle görülür ne de servise gitmeden ayırt edilebilir. Düzgün yapan bir kaç firma var bunlardan başkasına yaptırmamak motor sağlığı için önemlidir.
üzerinde yapılan düzenlemeleri modifiye olarak tanımlayamadığım yazılım. modifiye denince akla en azından bir parça filan değiştirme gelir insanın. bu mevcut olanı güncelliyor, ya tamam etkisi var eyvallah ama modifiye kelimesi yakışmıyor.
üzerinde fazla oynamanın gereksiz olduğunu düşündüğüm beyin. bu üreticiler optimum ayarlamayı yapıp veriyorlar piyasaya. daha iyisini yapabilmek varken niye yarım olarak satmaya çalışsınlar ki. kurcalamanın arabanın ömrünü kısaltacağı besbelli. ha bunu göze alıyorsanız yaparken, diyecek sözüm yok hakim bey.
büyük firmaların her olumsuzlukta geri çağırarak ayar verdikleri beyin.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri