Giulietta'da kullanılan klima düğmeleri beğenilip premium bulunurken; aynısının Egea'da kullanılınca beğenilmemesi sonucu aklımda soru işareti oluşturan durumdur.


Ekleme:

Giulietta: www.caricos.com/cars/a/alfa_romeo/2014_alfa_romeo_giulietta/images/43.html

Egea:
www.trmotosports.com/wp-content/uploads/2016/08/Fiat-Egea-tanıtım4.jpg
Bence gerçekten böyle birşey var.
Mesela passatın saatini çıkar poloya köy beğenmem ama passatta güzel duruyor. Ayrıca insanlarda hepimizde bir kalite algısı vardır kaliteli şeyler yan yana daha da kalitelileşir. Kalite farkı olan şeylerden kalitesizleşir.
Bahsedilen olaydan resim olmadığı için bir bilgim yok ama bana garip gelmedi gayet doğal karşılıyorum
Edit: resim eklenmiş teşekkür ederim. Mantık güzel ama dediğim gibi giulietta da heryerden kalite akarken (görünüş itibariyle) egea resimde bile kalitesiz plastik kullanıldığını belli ediyor. Ayrıca alfa nın için yapısının geneli güzel olduğu için tuşlar yakışmış.
Şey gibi düşünün mesela ronaldoya saç stili yakışıyor ama Sabri Sarıoğlu aynı saç stilini yapsa yakışmaz mesela.
Silinsin...
Dacia Duster'un logosunu sök, Mercedes yıldızını tak, beğenmeyenlerin yarısı beğenir. Dolayısı ile vardır böyle bir gerçek.
2006 a6 ve 2006 passat en buyuk kanitidir.
Alakası bile yok dediğim içerik.

Giulietta ilk çıktığından beri Direksiyonu , iç donanımı ve içeride kullanılan plastik her zaman eleştirilmiştir hala da eleştirilir.

Mercedes'in ekranı da ayrı bir örnek olabilir mesela.

Bu Entry , Fanboyları hesaba katmayarak atılmıştır.
Üzerinde düşündüğüm bir enrty olmuş. Evet böyle bir durumun varlığından söz edebiliriz. Ama bu tezi antitez ile de çürütebiliriz. Şimdi Giulietta'da olan klima düğmelerini gördüğümde beğenmiyorum ki... Ağzımdan çıkan cümle şu "bu ne amk egea gibi yapmışlar yakışmış mı?" aynısını doblo ve dacia da da bulunan havalandırma ızgaralarını lambo da görünce de söyleyebilirim. Yani mantık doğru başlık güzel. Tek karşı olduğum şey Giulietta da da beğenmiyor oluşum.
Passat polo örneğine hiç gelmiyorum bile... Tasarım hattının aynı olması "in-line" tasarım dediğimiz şeydir. Yani aileye ait olduğunu fazla uzaklaşmaması gerektiğini gösterir. Tasarımlar birbirine entegre olmalıdır ayrı telden çalarsa onu aile haline getiremezler. Her ne kadar ilk bakışta aynı görünse de aslında çok farklılardır. Bunları detaylardan anlayabilirsiniz. Öyle sadece analog saat işi değil yani. Daha büyük boyutlu şeyler :)
Alfa Romeo kullanıcısı ve fanı olan biri olarak ben bile Giulietta'nın iç mekanını genel olarak beğenmezken kimmiş bu beğenen üstüne birde premium bulanlar acaba? En son makyajla baya bir toparlanmış olsa da Giulietta'nın iç mekanı premium hissettirmekte halen pek öyle başarılı değil. Tabi benim Giulietta'nın iç mekanını beğenmeme kriterim "bu ne Doblo direksiyonu", "bu klima kumandaları ne Egea'da da var" falan değil. Gerçekten kaliteli olsun yeter, isterse Ducato'da kullansınlar banane?
bunlar da ilginizi çekebilir