• / 2
Arabası olmayan benim gibi adamların zaman zaman keyfe keder gidip istediği arabaya binme hizmeti.
3 gün öncesine kadar bir aşığı olarak ilk defa kullanmak için bir s2000 kiralamayı düşünürken ilkbahardaki 200tl olan günlük fiyatların 400e fırladığını görünce araçtan soğuduğum olay
Firmaların çok büyük paralar kazandığı bir dal.
genelde olay bir arabanın fiyatını kiralama ile 3 yılda çıkarabilmek. 3 yılın sonunda araba kendini amorti ettiğinde satılıyor, satılan fiyat kar olarak kalıyor.
bakımlarını yalap şap yapıp daha sonra o bakımsız araçların satılmasıdır.
bildiğim çok büyük bir kiralama şirketi motor yağlarını baya baya anlaştığı bir madenden alıyor. Ve hiç çekinmeden bunu piyasadaki tüm arabalarına koyuyor. Sonra da ikinci el de birine 'gömüyor'.
yollarda terör estirebilmek için yapılan hede.
bedava araba, bedava yakıt ve sıfır risk. ne güzel hayat. şirketlerin bu konudan vazgeçmeleri lazım artık, trafiğin bile suyu çıktı farkında değil misiniz?
trafikte terör estiren kiralık araçları gördükçe daha bi götün götün gitmek lazımdır ki başımıza iş açmasınlar.
yerli turistin seyahat sıklığındaki artışa bağlı olarak %20'ye varan bir büyüme yaşayan sektörmüş.
Şehirlerarası seyahatlerde (500 km ve üstü) gideceğiniz yere uçakla gidip indiğiniz hava limanında yapmanızı tavsiye ettiğim olaydır. En fazla 200 lira içeri girersiniz ki biletinizi önceden alırsanız bu bile olmaz. Ben 60 liraya ankaraya gidip geldiğimi bilirim. Hem kurumsal firmalar sizi hiçbir şekilde tedirgin etmiyor, aracı perte bile çıkarsanız kiralarken 10 lira fazla verip yaptırdığınız sigorta sayesinde anahtarı verip gidebiliyorsunuz. Tek sıkıntı limiti düşük olmayan kredi kartına ve aracın sınıfına göre yaş/ehliyet yılı gibi kriterlere sahip olmanız. Ki 20 yaşında adam bile çok güzel araçlar kiralayabiliyor. Ben seyahat etmesem bile gidip havalimanından kiralıyorum, tavsiye ederim.
yaklaşan bayram için araç kiralama hakkında şöyle bir basın bülteni var;

--- spoiler ---
Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması ile tatil planları yapıldı. Bayramı şehir dışında geçirmeyi planlayan, ancak arabası olmayanlar da araç kiralama için araştırmalara başladı.

Bütün yıl iş hayatının zorlukları karşısında yorgun düşenlerin, bedenlerini ve zihnini dinlendirmek için iple çektikleri yaz sezonunun son tatili olan “Kurban Bayramı”ında birçok kişi şehir dışına çıkma planı yapıyor. Uçak, otobüs gibi toplu ulaşım araçlarının biletleri erken rezervasyonlarla haftalar öncesinden tükenirken, arabası bulunmayan tatilciler araç kiralama şirketlerinin yolunu tutuyor.

Özgür Ve Konforlu Yolculuk


Tatile araçla çıkmak; tatilcilere, toplu ulaşım araçlarına göre birçok avantaj sağlıyor. Şehirlerarası otobüs ile sadece o aracın rotasında gidip, o aracın durduğu yerde mola vermek zorunda kalan tatilciler, kendi kontrollerindeki araçla yaptıkları yolculukta kuralları kendileri belirliyorlar. Tatilciler, bu sayede hem daha konforlu bir yolculuk geçiriyor hem de istedikleri rotada gidip, istedikleri yerde durarak özgürce yolculuk edebiliyorlar.

Adanalılar Başka İllere Akın Ediyor

Yaz aylarının kavurucu sıcağından bunalan Adanalılar da tatili fırsat bilip, daha serin şehirlere veya denize girip serinleyebilecekleri sahil kentlerine akın ediyor. Tatil için araç kiralamak isteyen kent halkının yardımına, Adana’da otomotiv sektöründe 50 yıllık tecrübeye sahip İsotlar Grup bünyesinde faaliyet gösteren Wego Car Rental yetişiyor. Wego Car Rental, İsotlar’ın temsil ettiği Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Renault ve Dacia gibi markaların konforlu araçları ile ekonomik segmentten lüks segmente birçok seçeneği bir arada sunuyor.

--- spoiler ---

“Kaliteyi Kirala” sloganı ile sektörde faaliyet gösteren Wego Car Rental, geniş ürün yelpazesi, yüzde 100 müşteri memnuniyeti, kaliteli hizmet anlayışı ve her bütçeye uygun fiyat politikası ile sektörün en önemli firmaları arasında yer alıyor.
Şirketlerin araç almak yerine kullandığı bir yöntemdir. Bakımı, lastik değişimi vs ücretsiz olup 2 yılda bir de aracı sıfırlamaları gayet güzel bir olaydır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir