Bu duyguyu yaşayan sadece ben miyim bilmiyorum ama kesinlikle psikolojik bi durum var ortada.. Yıkamacıdan çıktığı an rahat 10 hp artıyor. Yaşayan başka sözlük yazarı varsa efsane avcıları'na yazalım şunu.
sticker yapıştırıp beygir gücünün arttığına inanan tayfanın benzer sanrısı. ancak bünyeye bir ferahlığın geldiği gerçek. pis pis dolaşmayın. swh
Oooooo cilali köpüklüyse, maltepe megu'da yıkatıyorsan >>> +15 hp +23nM tork gelir aman ne kafalar ne kafalar
tozdan, çamurdan, pürüzden arındığı için sürtünme de haliyle azalıyor.
teknik olarak gerçekten daha iyi hızlanıyordur, kabul. ama bunu biz insan oğlu zannetmiyorum ki algılasın. mesela kirli bir araç 0 dan 100 e çıkmayı 9.805629 saniyede tamamlıyorsa, yıkanan aynı araç 9.805628 saniyede tamamlıyordur.

inanmayan haydi buyursun ölçsün. (gülücük)
hepimizde olan içgüdü. hepimiz temiz arabalarımızın daha iyi gittiğini, daha iyi yol tuttuğunu sanarız. beynimizin küçük bir oyunudur sadece.
ön ızgara ve hava girişleri tamamen çamurla kaplı olma sonucu ortaya çıkacak ihtimal. temizlenince daha bile fazla katkı yapabilir. kalitesiz yakıt kullanıyorsanız, enjektörleri temizletince de başımıza gelmesi muhtemel olay.
Arabayı kendim yıkıyorsam, zaten o temizlendikçe benim ruhumda temizleniyor bir ferahlıyorum, o çamurlukların içindeki çamuru akıtıp tertemiz yapmak, jantları santim santim temizlemek, eh ondan sonra direksiyona geçtiğimde araba yolda pürüzsüz akıyor sanki, hani hızlanmadan ziyade yağ gibi akması hoşuma gidiyor, bende böyle bir his uyandırıyor.
Araç kirliyse her yerden trim sesi geliyor. Fakat aracı yıkayıp temizledikten sonra trim sesi gelmiyor. Kulaklarıma mı inanayım, beynime mi?
Psikolojik bir durumdur.
ıslanan frenlerin göz önünde tutulması gereken artıştır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri