En yüce duyguların yaşandığı,
koltukların kabardığı, kendinden emin ve mağrur
adımlarla ilerlerken son bir kez daha bakıp
eserinle gurur duyduğun andır.
''Hangimiz bunu yapmadık ki? '' sorusunu akıllara getiren başlıktır. Cilacılar iyi bilir.
Siyah renk arabada yıkadıktan sonra beliren kılcal çizikler nedeniyle keyif kaçırabilecek durum. Son bakış derken, aracın her cm²'sinin mikroskobik yakınlıkta incelenmesiyle son bulur.
Bunun diğer şekli de arabayı park ettikten sonra yanından uzaklaşana kadar defalarca dönüp bakmaktır. Bu sizin için doğru otomobile sahip olduğunuzu gösterir.
Yıkama esnasında zaman zaman uzaklaşıp büyük resmi görmeye çalışanların aktivite bitimi yaptığıdır. Kaputtan başlanır, ön çamurluğa geçilir, 6-7 adım uzaklaşıp bakılır, kapıya geçilir, bir yandan eteklere dokundururken bitiminde görünecek manzaranın hayaliyle, hızlı hızlı değil de, dünden bugüne değil de, çabuk çabuk da değil ama, nazar değdirmeden yapılan işlemdir yıkama işlemi.
Bir manalı bakış, bir yarım gülüş...
sadece bir kez mi ? karşısına oturup bir kaç tane sigara içerek izlemeden kalkmam
Üstüne ''Bu benim arabam ulan'' yazmak istenilen andır
baskın renkli bir aracınız varsa daha sık yaptığınız eylem. Mavi, kırmızı, siyah, gri, füme vs çok kir gösterdiğinden yıkanınca da çok dramatik şekilde temiz duruyor
Benim gibi pasaklıların bin yılda bir yıkamasıyla birlikte suyunu çıkardığı eylem. Yıkadıktan sonra bakılır, bir daha bakılır, eve çıktıktan sonra bir kez daha bakılır. Sonra bir yağmur yağar can sıkar.
bunlar da ilginizi çekebilir