en nefret ettiğim, hatta tiksindiğim arkadaş tipidir. bu tipler hepimizin etrafında bol bol var, bu tipler genellikle otlakçı takılırlar, masada kalan yemeği yer, sigarayı arkadaşlarından içerler.

adam cebinden 100 kilometre yol için 1 lira fazla çıkacak diye ödü kopuyorsa benimle arkadaşlık etmesin birader. o ter kokusu, o yapış yapış olma hissi, anlayamazsınız.

evet can, senden bahsediyorum. bir daha mümkünse bir araya gelmeyelim.
hiç çekilmeyen arkadaştır. o kadar süslen, makyaj yap adam klimayı açmasın hepsi mahvolsun. kendinize araba alın, bunlarla uğraşmayın.
Arabayı alırken de klimalı olmasını ister.

Bunların birde toplu taşımada klimayı açmayan tipleri vardır ki illallah dedirtir.
Klima açmayıp orta-yüksek süratlerde cam açık geziyorsa gerizekalı olduğunu belirtin.
Hep 50 tl aldığı için kendini zeki hisseden arkadaştır.
benimdir. klimayı sevmiyorum ne yapabilirim. gerçi benim öyle cimrilikten değil de artık kapalı alandan bunalma mıdır nedir bilmiyorum yaz kış en azından benim tarafımdaki camı iki parmak dahi olsa açarım. hava çok sıcaksa da hem camı hem klimayı açarım ama gel gelelim tüm camlar kapalı klima açık gidemiyorum. hatta motorda da kaskın vizörünü çok nadir kapatıyorum. acele sıkıntı basıyor. ama benimki pintilikten değil. hatta cam açıkken klima açacak kadar da müsrifimdir.
Bu arkadaş benim ancak pintilikten değil klimayı sevmiyorum, böyle hayvan gibi sıcak olup akmayan bir trafikteysem veya yüksek hızdaysam tabikide açıyorum klimayı ama hoş bir sahil gezintisi yaparken sunroofu açıp camlarıda aralamanın ve aracın sesini dinleyerek gitmenin keyfi çok farklı oluyor. Birde klima torktan kesiyor oda beni ayrı uyuz ediyor.
Klimayı açmayarak aklı sıra tasarruf ediyorsa, yanılıyor; çünkü hareketsiz kalan klima gazı zamanla çökerek özelliğini yitiriyor, buda klima gazını yenilemek anlamına gelir, ara sırada olsa klimayı çalıştırmakta fayda var, klimanızı üzmeyin.
aynı ben. Mazutu başkası koymadığı sürece klima açmam.Geçen açtım polen filtresi kokmuş artık açmaya açmaya :)
Çevremde böyle iki tip var. Bu iki tipte çok zengin birde işin komik kısmı birbirlerinin arkasından cimriliklerini anlatıyorlar. Mesela en son ne zaman arabalarına bindim hatırlamam, zaten bir gün bile bir yere giderken bunların arabalarıyla gittiğimizi görmedim. Biri der benim arabam çok yakıyor diğeri der benimki kilometre yapmasın. Biri yine biraz daha iyi yakıt alıyor arabasına diğerinde 220 hp araç var 20 tlden yukarı yakıt almışlığı yok zaten kırmızı hiç sönmüyor.

Neyse uzatmayayım bu iki hıyar bir mevzu yüzünden birbirleriyle konuşmuyorlar bende bunları almak istemediğimde birbirlerinin ismini vererek onunlayım gelemem diyorum sizde yapın :D
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri