Bugün yaşadığım, yüksek arabalara yol verildiğini bizzat gördüğüm husus. Sabah test aracı olan range rover evoque ile kendimi istanbul trafiğine attım. Kadınların neden yerden yüksek otomobil istedikleri aklıma geldi, dedim şu olaya bir dikkat edeyim..

Farkettiklerimi direk aktarıyorum: özellikle dolmuş ve otobüs şoförleri sizi sinek gibi görmediği için sürekli yol veriyorlar. Aynı şekilde taksi şoförleri de. Kadınlardan hiç bahsetmiyorum, direk duruyorlar zaten.

Neden böyle bir kanı var, neden yol veriliyor inanın anlamadım ama hoşuma gitti. Bu adamların hiç biri renault megane rs 225 ile gezerken bana yol vermiyorlardı.

Paranın gücü diyor geçiyorum.
Çevre adına katıldığım ama kendi adıma katılmadığım durumdur . Benden hızlı olana her zaman yol veririm Kartal'dan tutun da Maserati 'ye kadar gerçi Maserati görünce gaza getirme amaçlı basıyorum ama neyse geçelim burayı .

Ancak dediğiniz doğru kesinlikle benim aracım da B sınıfı bir araç kendi aracımda özellikle kavşaklarda , trafiğin tıkandığı yerde sağ sol şeride girmekte çok çok zor yol alabiliyorum artık vurma derecesine geliyor .

Ancak babamın arabasıyla ( Range Rover ) kafayı bir sokuyorum zaten cüsseden dolayı insanlar istemese bile yolu alıyorsunuz . Paranın gücünden ziyade Cüsse her zaman korkutur insanları ama para olmadan da olmuyor tabi bixenonu gözlerine gözlerine vuracaksın .
sıkışık trafikte açıkgözlülük yapmaya kasmayan insanlara karşı tanıdığım öncelik. apaçi varsa bilhassa geçemeyeceği şekilde ilerler, zorunlu bağlanma noktasında ise tabir-i caize durarak kendimce cezalandırmaya çalışırım. veyahut uzaktan gelirken bakarım, garibim çıkamıyor yola, bekliyor öyle, önünden arabalar vızır vızır geçiyor. ilgili noktaya gelince dururum ve çıkmasını beklerim. basit bir el hareketi veya minik bir korna ile teşekkür ediyorsa ne âlâ, ancak hödük gibi yola devam edenleri gördükçe içimdeki bu iyi insan da yavaş yavaş ölüyor.
eğer kaynak yapmaya çalışan izlenim verirseniz araba ne olursa olsun direnirler ,ancak suv olunca ve karşı taraf da ufak ise her türlü yol alınır.
insanların başını belaya sokmak istememesiyle doğru orantılı hareket. pahalı araba eşittir sorun mantığı doğduğundan bilinçaltımızda, bulaşmak istemeyiz ve yaptıklarına bir nevi göz yumarız.
Siyah bir 300c aliyorsunuz camlar buz beyazi istediginizin ustune surebilirsiniz tabi bunu sahinciler icin kullanmak en mantiklisi
özellikle yerden yüksek bir otomobil sahibi iseniz ne demek olduğunu en iyi siz bilirsiniz.
ülkemizde çok yaygın bir harekettir. ama yeni değildir. nasreddin hoca altında araba değil eşek varken bu tespiti zaten yapmıştı:
--- spoiler ---
"ye kürküm ye"
--- spoiler ---
gözü kara, arabanın burnunu her yere sokan insanlara bulaşmamak adına da sergilenebilecek tutum.
içgüdü. yolda yürürken de iri kıyım bir insanla karşılaştığınızda istemsiz olarak kenarı çekilirsiniz.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri