Çok can sıkan durumdur.
Sabah gelir arabayı çalıştırırsın, akü bitmiştir. Yok takviye kablosu yok başka araba derken gidilecek yere geç kalınır. Bazı arabalar durumun farkında varıp ışıkları kendileri de kaparlar ama tabii bir renault megane rs 225 kolay üretilmiyor.
en iyi çözüm far sensörü ihtiva eden otomobile sahip olmaktır
Eger eskiyse yokuş aşagı araba salınır ve 2de vurdurulur calisinca akünün sarj olmasi icin gazlanir
Astra g de anahtarı çıkarttığınızda tiz bir sinyal sesiyle uyarı verir.Özellikle gündüz uzun yol yolculuklarında dalgın olduğunuzda oldukça işe yarıyor.
Güzel bir mahallede yaşıyorsanız sorun olmayacak durumdur. Geçen gün arkadaşım aradı; arabanın ışıkları açık kalmış diye.
Eski otomobillerin bazılarında kontagı kapatıp farları açık bırakırsanız uyarı sesi gelir. Bkz. Renault broadway. Yani kontağı kapatıp farlar açık gitme ihtimaliniz yok bu tarz araçlarda. Ama bazı yeniler uyarı sesi vermiyor da. Farlar otomatik de değil.
Alfa romeo 156'da mümkün değildir, farları kontağa bağlı yapmışlar. Kontak kapalıysa yanmıyorlar. Yok ben parkları açık bırakmak istiyorum diyorsanız onun için gerçekleştirmeniz gereken bir ritüel var, kontakta yer alan bir düğmeyi bastırarak anahtarı stop konumundan daha da geride olan park konumuna getirmeniz gerekiyor. Böylede ince düşünüp can sıkıcı durumların önüne geçmiş italyan abiler.
Sabah sabah başa bir sürü dert almaktır. Far sensörü gibi saçma donanımları bu gibi durumlar gerekli kılıyor bazı araçlarda. Eski aracım Golf 7'de yoktu sensör ama anahtarı çektiğinizde açık bile olsa herşeyi kapatıyordu seviyordum böyle düşünülmüşlüklerini sıpanın.
Hani arabayı kilitledikten sonra arkanızı dönüp tekrar ona bakma olayı vardır ya işte onu yapınca farkediyorsunuz. Ama işin kolayı için (bkz: Far sensörü)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri