• / 10
"ekşi itiraf" gibi, arabalısözlükçülerin de otomobillerle ilgili itiraflarını içerir.

ben başlayayım:
hayatımda yüzden fazla ferrari'nin yanında bulunmuş, pist performansını izlemiş, egzoz ve lastik kokusunu ciğerlerine çekmiş biri olarak, sırf saygımdan bir tanesine bile elimi sürmedim. bineceğim, mümkünse kullanacağım günü bekliyorum.
Geçeleri yatarken kendimi otobanda , hayalimde ki arabayı sürerken düşünüp yatıyorum.. :D
Buluşmalara geç kalmam hep en iyi en optimum park yeri aramam yüzünden . AVM de ise kolon dibi bulana kadar 20-25 dakika kaybediyorum bazen telefon da çekmeyince insanlar bir şey oldu sanıyor . Trafik vardı diyorum oysa herkesten önce gelip yine de geç kaldığımı bilmiyorlar .
23 yaşındayım, yaşım biraz genç ve arabam yok. Şahin gibi belli başlı arabalar dışında nerdeyse her arabaya potansiyel arabam gözüyle bakmam şöyle ki bir otoparkta ilerliyorsam sırayla arabalara bakıp kendimin olduğu anı hayal ediyorum. Bir de adı önemli değil, bir benzinci firmasının kartını totem olarak cüzdanımda taşıyorum gün gelip arabam olduğunda ilk benzinimi alırken onu kullanıcam.
İtiraf ediyorum inanılmaz derecede Volkswagen hayranıyım. Gerçekten Opel hariç bütün Almanların hastasıyım.
Bana göre Almanlar kağıt üzerinde kaybettiği durumlarda yolda kazanmak gibi bir durumu var. Mesela kendi arabam Skoda Octavia 2016 1.6 TDI dsg 105 beygir iken, Opel Astra 136 beygir, Fiat egea 120 beygir(hepsi 1.6 turbo dizel) lakin Octavia her kalkışta bunları geçiyor. İşte ben Almanların bu yönü e hastayım.
Not: Opeli Alman malı saymıyorum
İtirafım no:1 (Devam ederim çünkü bu seriye aklıma geldikçe o yüzden numara verme gereği duydum.)

Aslında çok yorgun veya çok yoğun olmuyorum insanlar çağırınca, yolları kötü olan, tozlu olan, önceki arabadan taş sekme durumu çok olan, kamyonların olduğu ve vb. koşulların bulunduğu yerlere bahaneler üretip gitmiyorum.

No:2

Biraz fazla titizim hatta uyuzum ama sadece araba konusunda değil her konuda, temizliğinden emin olmadığım ne bileyim yemek yerken parmağını yalayan, ellerini yıkamayan veya her bulduğu taşa duvara oturan biri arabama bindikten sonra onun oturduğu tarafı olduğu gibi temizliyorum. Genelde de arabama almamak için türlü taklalar atıyorum.
Amerikan v8 sesini duydugumda marka model farketmeksizin donup kaliyorum gozlerim doluyor. Sonrasi malum vergi sistemimize sovmeler vs vs vs.
Bir motor sesi duyduğumda marka modelini tahmin edebiliyorum.
Test edildi. Onaylandı.
Saat basi camdan cikip aracima bakarim 2 hafta icerisinde iki kere cizildi ve ben mahalledekilerden suphe ede ede paranoyak oldum
Yolda yürürken önümde biri varsa, altımda 500 beygirlik araba varmış gibi hızlı adımlarla geçmeye çalışırım..
  • / 10
bunlar da ilginizi çekebilir