• / 2
Sozlugumuzun muhtemel yeni adidir. Sozluk modlari bile forum gibi kullaniyor hadi hayirlisi.

Edit:olay cok yanlis yerlere gitti. Basligi acmamdaki amac sozlugun forum gibi kullanilmaya baslanmasina dikkat cekmekti.
www.arabalısozluk.com/forum olarak açılmasını istediğim ama tepedekileri bir türlü ikna edemediğim oluşum. Aslında ciddi bir talep de var ama sözlükle rekabet eder çekincesinden midir nedir pek sıcak bakılmıyor. Belki de vakitleri olmadığından uğraşmak istemiyor bilemiyorum.
Yuzlerce forum var ama arabalisozluk bir tane. Cok isteyen lutfen baska bir foruma uye olsun. Yapilmasini asla desteklemedigim olusum.
Bi ara soru-cevap kısmı açılması gündemde idi ama rafa kaldırıldı sanırım. Sözlüğün selameti açısından bir girişim yapılmalı.
Yazılan enrtylere cevap niteliğinde enrty yazıldığında ilk enrty e cevap hakkı doğuyor. Dolayısıyla forum hissiyatı yaratılıyor. O yüzden bence komple sözlük kullanmayı bilmiyoruz. Konu hakkında fikrini belirt çekil. Sokma bizi polimiklere.. editlere...
Olayı fazla dramatize ettiğinizi düşündüğüm durum. Amaç bilgi paylaşımı, yaz geç işte, forum olsa ne sözlük olsa ne. Arabalısözlük yazarı olunca köy bağışlamıyorlar, işimizde okulumuzda bu kadar titiz olsak konuştuğumuz çoğu araç yerli malı olurdu.
domain'i bilerek satın almayarak, genç girişimcileri desteklediğim proje. forum açmak isteseydik oldukça kolay olurdu, koy 300 tl'lik template'i, 2 günde site hazır zaten.

amaç sidik yarışı değil, 2-3 yıl sonra en büyük otomobil bilgi deposu yaratabilmek. kapiş?

(bkz: swh)
bazı yazarların açık açık 'biz bu kurallara uymak için yeterli iq seviyesinde değiliz, türkçe bilgimiz zaten kıt bu sebeple :D:D:D:D:D kullanmadan konuşamıyoruz' demek yerine çeşitli bahaneler sunduğu başlıktır. madem bu kadar sevmiyorsunuz burada ne işiniz var? ulan daha demin bir başlıkta adam bildiğin sevgilisiyle mesajlaşır gibi yazılar yazmış. sözlük yönetimi iyi dayanıyor cidden hatta insaflı davranıyor.
Gerçekleşmezse burayı dedelerimizin açtığı başlıkları bulamadığımız bir bilgi çöplüğüne dönüştürebilecek girişim. Hayallerinizdeki ekşisözlüğümsü bilgi birikimleri malesef 2-3 yıl gibi küçümsenecek bir süre içinde oluşmadı. Kimse size diğer forumlarla kapışın da demiyor, sadece saçma sapan soru sorma amacıyla başlık açan yazarları daha uygun bir alana yönlenmesini istiyor.
Forumdan ziyade yazarların sözlükten özel mesaj yoluyla davet edildiği gizli bir facebook grubu düşünülebilir, naçizane fikrim.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir