aracınızın lastikleri eskisi gibi parlak değilse yani matlaşmış ise, büyük bir silgi ile lastiğinizi silin. Göreceksiniz ki altından parlak bir kısım çıkacaktır.
aracınızın deposunun ne tarafta olduğunu unutuyorsanız gösterge paneline bakınız. bir ok veya pompanın olduğu tarafı gösterecek pompa işareti size yol gösterecektir.link resimdeki araba için benzin deposu girişi sağ taraftadır.
opel corsa'da anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde sırasıyla P1, P2, P3, P4, P5, P6 ve P7 özellikleri aynı anda programlanabilir hale gelir.
honda s2000'de giderken tenteyi kapatmak istiyorsanız el freni kablosunu kesmelisiniz. bu şekilde giderken tenteyi kapatabilirsiniz.
Vag araçlarının çoğunda stop ettikten sonra trip tuşuna basılı tutarak akü durumu görülebilir.

2002 sonrası alman otomobillerinde ve neredeyse çoğu otomobilde kumandadan kilit tuşuna basılı tutmak camları kapatır kilit açma tuşuna basılı tutmak ise camları indirir.

Bazı otomobillerin tasarım olarak cam silecekleri kaputun altına gizlenir dışarıdan güzel görünsün diye. Cam sileceklerine müdahale etmek istediğinizde ise ya bu niye kalkmıyor demeyin. Hepsinin bir servis konumu olur onu açtığınızda silecekler kaputun altından çıkar.
trol mü yoksa ciddi mi olduğunu kavrayamadığım başlık
Aux girişi olmayan çoğu aracın teybinin altında (arkasında) gizli aux girişi bulunur ve düğmelerden birine uzunca basılması sonucu aux moduna geçirilir. (bkz: Mitsubishi Colt)


Cama yapıştırılan ve çıkmayan herhangi bir sticker, ıslatıldıktan sonra permatik ile (evet bildiğimiz permatik) kolayca sökülebilir ve camı çizmez.
Bir dönem focusların motorunu açmak için ford amblemini çevirmek gerekiyor çevirince anahtar deliği çıkar.
Direksiyonun arkasında bulunan, sağa veya sola dönüşlerde, şerit değiştirmelerde kendisine ve trafiğe oldukça katkı sağlayan, aslında hepimizin gördüğü ve çoğumuzun ne olduğunu bilmediği bir çubuk var.
(bkz: Sinyal kolu)
-
Ha bir de far açmak için genelde solda, havalandırma deliği altındaki, sağ ve sola bakan iki tane far tuşu da görebiliriz. Onlar da sis farıdır; yalnızca havanın kötü olduğu günlerde kullanılır. Sanılanın aksine normal far değillerdir.
(bkz: Sis farı)
Anahtar üzerinden cam açan volkswagenlerde arabaya ilk binerken anahtarı takmadan kapı açık vaziyette sürücü cam açma düğmesine basılı tutulduğunda 4 cam birden aşağı iner. Tersi olarakta arabadan inerken camları açık unutursanız sürücü kapısı açık iken sürücü cam kaldırma düğmesini yukarı çekili tutarsanız 4 camı birden kontak takılı olmadığı halde kapatır. Anahtarın tuş ve pil ömrünü yemek istemeyen kullanıcılar bu şekilde kullanabilirler.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri