aracınızın lastikleri eskisi gibi parlak değilse yani matlaşmış ise, büyük bir silgi ile lastiğinizi silin. Göreceksiniz ki altından parlak bir kısım çıkacaktır.
aracınızın deposunun ne tarafta olduğunu unutuyorsanız gösterge paneline bakınız. bir ok veya pompanın olduğu tarafı gösterecek pompa işareti size yol gösterecektir.link resimdeki araba için benzin deposu girişi sağ taraftadır.
opel corsa'da anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde sırasıyla P1, P2, P3, P4, P5, P6 ve P7 özellikleri aynı anda programlanabilir hale gelir.
honda s2000'de giderken tenteyi kapatmak istiyorsanız el freni kablosunu kesmelisiniz. bu şekilde giderken tenteyi kapatabilirsiniz.
Vag araçlarının çoğunda stop ettikten sonra trip tuşuna basılı tutarak akü durumu görülebilir.

2002 sonrası alman otomobillerinde ve neredeyse çoğu otomobilde kumandadan kilit tuşuna basılı tutmak camları kapatır kilit açma tuşuna basılı tutmak ise camları indirir.

Bazı otomobillerin tasarım olarak cam silecekleri kaputun altına gizlenir dışarıdan güzel görünsün diye. Cam sileceklerine müdahale etmek istediğinizde ise ya bu niye kalkmıyor demeyin. Hepsinin bir servis konumu olur onu açtığınızda silecekler kaputun altından çıkar.
trol mü yoksa ciddi mi olduğunu kavrayamadığım başlık
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri