Mevcut fiyatlar ile geçerli olan önermedir.
Bazı araçlar var ki neredeyse hiç yakıt tüketmeden, 3,5 - 4 lt/100km tüketim ile seyahat imkanı tanıyor ama buna rağmen TL cinsinden yakıt tüketimi konuşuluyor.
Ülkemizin artan yakıtı 2 küsür TL"den diğer ülkelere pazarladığı duymanızla sinirlerinizi 5363523542253 katına çıkaran olaydır.
Seçim zamanları gidip daha oy veren kitlenin şikayet etmemesi gereken durumdur ayrıca.
Hatta bu kısım için benzin-mazot 20 TL"den satılmalıdır.
Ateşe bilerek gidene dur denilip acınmaz paşam.
ben hep 50 liralık alıyorumcu tayfanın görmezden geleceği sorun.
2 litre otomobiller bile 8-9 litre yakıt tüketirken doğru olan önermedir.
Elin zengininin yatına - gemisine bedava verilip kendi vatandaşına en pahalısından satmaktır, bu millete acınmaz.
Evet, akaryakıt fiyatları pahalı ama bir araç 100 km'de 12 lt yakıyorsa benim gözümde benzin 1 ₺ bile olsa çok yakan otomobildir, başka bir araç 100km de 5 litre yakıyorsa az yakan araçtır.
Arabam çok yakıyor. 1.4 75 hp a\t 206 12 litre benzin yakıyor ve gitmiyor da. Millet 6-7 litre yakan benzinli araçları nasıl beğenmiyor anlayamıyorum.
kuruş hesabı bu yüzden mantıksızdır. önemli olan ortalama tüketim. bunda trafik vesaire çok büyük öneme sahip. yani benzinli araçla 6-7'lerde gezmek, dizel ile 4-5'lerde gezmek aslında gayet iyi bir iştir.
akaryakıtının haddinden fazla pahalı olmasının yanında araçların da az yaktığını düşünmediğim durumdur.
en iyi teknolojilerle bezenmiş bir içten yanmalı motor teoride bile %33 verimle çalışıyor. kalan %67 ısı enerji kaybıdır. daha sonra elimizde kalan bu gücün bir kısmını da motoru soğutmak için harcıyoruz. debreyaj, vites kutusu, şaft ve diferansiyelde de olan kayıplar sebebi ile %20 lik bir verim elimizde kalıyor ki bu bahsettiğim çok iyi teknolojili araçlarda geçerli. anlayacağınız 5 litre yakan bir araç 4 litreyi çöpe atıp ancak 1 litresini size hareket olarak döndürebiliyor.
(bkz: 25 kuruş yakıyo kanka)

yakıt ne kadar artarsa artsın haala 25 kuruş yakmakta ısrarcı olan yakıt sistemidir.

kuruş değil kankacım litre diyeceksin
bunlar da ilginizi çekebilir