Arabalar 3 filmi geliyor

İzleyici ile ilk 2006 yılında buluşan Arabalar, sonrasında çok sevilmesine karşın tekrar karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise 2017 yılında vizyona girmeye hazırlanan Arabalar 3'ün tanıtım videosu yayınlandı. 

Filmin amacı eski versiyonlara göre çok farklı. Hatta o çok alıştığımız renkli ve eğlenceli dünya artık yok. Filme biraz dram ve ağırlık getirildiği gibi, Şimşek McQueen'in başına gelen olay yüzünden pistlere dönme hikayesi ele alınıyor.


Şimşek McQueen'in arkadaşı olan genç teknisyen Cruz Ramirez ile birlikte farklı yollar deneyerek tekrar piste dönmeye çalışan McQueen, sonunda bu istediğini başararak pistlerin kralı olmak için yola çıkıyor. Fragmanda zaten McQueen'in bir kazadan ötürü yarış dışı kalmasını izliyorsunuz.16 Haziran 2017'de vizyona girecek olan filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz

m.youtube.com/watch?v=E4K7JgPJ8-s&itct=CBYQpDAYACITCIrfscXHvtACFU2-fgodwS8F6FISY2FycyAzIG9mZmljaWFsIFVT&client=mv-google&gl=TR&hl=tr
İlk filmdeki Hudson Hornet (DOC ) ile aynı kaderi yaşayacak McQueen .
İlk fragman gerçekten de çocuklar için hazırlanan bir animasyon için çok karanlık bir temaya sahip, hatta önceki filmleri hiç izlemeyen birisi aksiyon temalı bir animasyon filmi zannedebilir. Bu filmin bizleri çeken tarafı ise günümüzün de güncel konusu: elektrikli otomobillerin yükselişi.

Film konusu; Liderliği elektrikli bir yarış aracı tarafından elinden McQueen'nin tekrar eski günlerine dönme çabasını anlatıyor. Tabi yukarıda belirtildiği gibi akıl hocasının yaşadıklarını paylaştıktan sonra geri dönmek için onun desteğini de alıyor.

Film sonuçta Disney elinden çıktığı için finalde şaşırtacak bir sonuç beklenmemesi normal. Diğer yandan bizleri ilgilendiren konu ise başrol oyuncusunu geri getirmek için nasıl bir yol çizecekler: Trendi kabul edip elektrikli sisteme geçmek mi yoksa muscle car'ın vazgeçilmez kükreyişini hibrit sistemlerle desteklemek mi? (aslında hidrojen yakan wankel motor çözümünü koymak isterdim ama akıllarından bile geçeceğini sanmam)

Umarız elektrikli otomobiller ve otonom sistemlerin yükselişiyle kanayan yaramıza tuz basmak yerine su serpmeyi tercih eder Pixar.
Sanki warner bros filmi gibi bu ne kasvet.
bunlar da ilginizi çekebilir