Genel olarak gülümseyerek karşılık verdiğim olaylardır. Sürekli takıldığımız 8-9 kişilik arkadaş grubunda araba sürebilen 3, arabadan anlayan tek kişi olarak ben vardım. O zamanlar öğrenciyiz 3 kuruş para kazanıyoruz o da arabalara falan gidiyo derken bütçe konusu açıldı ortada. Yeni baskı balata değiştirmişim o sıralar param suyunu çekmiş. Debriyajdan konu açıldı ve baskı balataya 1500 tl para verdiğimi söyledim. Baskı balata ücretlerinin 1000-2000 arası değişebileceğini de söyledim. Bir arkadaşım ona x diyelim bana da y.

X arkadaşın baskı balata debriyajla mı alaka hiiaaa... sesleri üzerine diğer arkadaş da benden için ulan x de olmasa sen bizi yicen diyerek ortama şaka yaptığını sanıp komik olduğunu düşünmüştü. Komik olmuştu ama benim için olmuştu. Baya gülmüştüm.
iddialaşmayı uzatmamak gereken, he he tamam sen haklısın diyerek geçilmesi gereken kişilerdir.
Geçen bir lastikçiden İbiza Cupra'ma bakıp bunlar 150 lik değil mi ?? Diye sormasıyla başlayan olaydır .

Ruhsatı gösterdim ona da yanlış yazmışlar dedi . Eyvallah dedim . Sonra arkadaki aküyü gördü Akü yanlış yerde dedi . Lastiği hallettim gibi basıp kaçtım .
Torpidoda kullanım klavuzu var diye telefonda konuştugumuz aracin yeni sahibinin torpido bunda yok demesiyle yıkıldığım babama parasını geri verip arabayı geri alalım diye yalvardıgım olaydır
ya çok açıklayıcı bir şekilde anlatmanız ya da konuyu acilen değiştirmeniz gereken durum. ortası yok bunun, yoksa giderek sinir yaparsınız.
''Abi ben Ford'a biniyorum Almandan şaşmayacan bak taş gibi araba''
-Yalnız ford alman değil...Amerikan...
''Nasıl değil yaa Alman işte yanlış biliyon sen..''
-Evet kardeşim Ford Alman hatta Henry Ford zamanında almanyadaki tavuk dönercisini kapatıp sonra Ford'u kurmuş...
Anlamsız bakışmalar....
Iddialasmadan daha kotusu elestirmesi ve yorum yapmasidir. Miata veya 124 Spider almayi dusunuyorum. Cevremdekilerin yanitlari genellikle "Fiat'a mi bineceksin" "Bos zamaninda taksicilik de yaparsin Fiat var altinda zaten" gibi oluyor. Efsane miata desen onun platformu da bunda var desen turbolu desen ne seni anlarlar ne de hak verirler.
Bazı yaptıkları hareketler ve söyledikleri sözlerle hemen kendini belli eden kişilerdir. Ben şahsen üstüne şu kadar koy şunu al diyen birisini duyduğumda bir daha yanında arabalarla ilgilenmiyorum. Adama sorsan turbo ne işe yarar diye geveleyip geviş getirecek ama ona kalsa en iyisini o biliyor. Bu konuda çok doluyum sözlük çok, özellikle malum siteyi açtıkça deliriyorum orası bildiğin araştırma konusu
Her şekilde kendi bildikleri en doğrudur, ispat veya laf anlatmaya çalışmak gereksizdir, ölen beyin hücrenize yazık.

Daha fazla güç ve sürüş keyfi aradığım, satış esnasında da biraz elime para geçirecek otomobil değişimime (Allstar Polo'dan Polo Blue GT'ye)çok yanlış yapıyorsun diyen iş arkadaşım.

Sana mantıklı gelmiyor olabilir ama ben aradıklarım doğrultusunda konuşuyorum zaten. Hala git yeni Golf al diyor, farkını ver alayım babacım...
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri