Aslında çok eğlenceli bir durumdur.
-Ooo yeni araba almışsın hayırlı olsun (RX8)
-Sağol Ahmet abi daha iiisi sizin olsun
-Kaç motor senin araba
-1.3 wankel
-1.6 alsaydında yokuşlarda zorlanır o
Bunun gibi birçok durum vardır hatta 1.8 120 hp arabalarıyla sizi yarışa bile davet ederler.
Heleki birde 19-23 yaş arasıysanız ve babanız yeni araba alcaksa, yıllardır forumlardan vs edindiğiniz bilgiyi bi anda bi köşeye atıp babanıza araba tavsiyesinde bulunan oysaki arabanın hiçbiyerinden anlamayan bile akrabalarınız olacaktır.
Birde passat, jetta, 316, c180 gibi arabaların sadece pahalı oldukları için kendisinden ucuz tüm arabaları geçebileceğine inanan insanlar vardırki oraya hiç girmiyorum bile.
Çok yaşanan az sevilen durum. Kendileri hemen arabali sozluk adresine yönlendirilmeli ve 1 hafta sonra tekrar muhabbet edilmelidir.
konu açıldığında "orda dur!" dediğim adamlardır.
Konu açılınca ya uzaklaşıyor yada nazikçe 'biz olaya o açıdan bakmıyoruz' deyip geçiştiriyorum.
Yoksa mevzu uzadıkça uzuyor, cahile laf anlatmak da zor tabii..
Az önce yaşadığım olaydır. Transporter çok iyi gidiyormuş ve beni her türlü geçer imiş. He deyip geçtim bende cahille yapılan tartışma son bulmuyor.
Nissan Gtr aldığımı duyan herkesin 'abi o çok yakar ya' demesi. Evet paha biçilemez.
Bunları sadece Türk arkadaşlarım söylüyor bu arada.
ARacım ibiza cupra . Bir gün , bir arkadas bunlar 150 beygir diye tutturdu . Diyorum ki onlar FR olanlardi benimki 180 . Ruhsata bakti ona buna bakti soru sordu kabullenemedi . Az daha ben suphe edecektim aractan . Bir de akünun arkada oldugunu goren yine iddialasiyor .
Bu iddialaşmaya örnek olarak (bkz: ağır araba iyi tutar)
Adama fizik yasaları üzerinden anlatıyorum adam yine de kendi dediğinin doğru olduğunu iddia ediyor. Daha ağırlık ile kütle arasındaki farkı bilmeyen insanlar gelip ağır araba daha iyi yol tutar diyor.
renault megane rs 225'imi gören tiplerin 'bu 110 beygir falandır, Megane dediğin 265hp olmaz' demesini konu alan başlık. Halkımızın maalesef fikri yok ama lafı çok. Araba dendi mi herkesin bir fikri var maalesef.
Bbaşınıza gelirse "doğrudur abi ben pek anlamam" diyin. Kesin çözüm. :)
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri