• / 5
Seyit halindeyken dikiz aynasini kendine çekip saç düzeltmek için kullanılmasi. Cidden manyak misin sayın yolcu? Bunun dışında en önemli gördüğüm şöförün dikkatini bozacak herşey yapılmamalı, hayır yolu görüyorum müdahaleye gerek yok.
-Sigara içirtmiyorum, o yüzden sıkıntı yaşamıyorum pek. Fakat dışarıdayken son saniyesine kadar sigara içip,ciğerindeki dumanın yine arabanın içine aktarılması
-Arabaya binerken gıdım dikkat etmeyip ayakların eşiğe silinircesine sürtüp inip/binmek
-Kapının sert kapatılması, yüzüme tokat at daha iyi
-Emir verilir derecesinde sürüşümle alakalı söz söylenmesi.Bu durum arabayı benden başka insanların da kullanabileceği durumda geçerli, sadece bensem o arabayı kullanabilecek, ozaman yolcu eleştirisi deyip saygıyla karşılarım
-Yolcuların benden kaynaklı bir sebepten ötürü rahatsız hissetmeleri,hiç sevmem,derhal ortadan kaldırmaya çalışırım,gerekirse ne yapabileceğimi sorarım
-Çalmakta olan müziğe hafiften hafiften eşlik ederken bir anda,bana sorulmaksızın değiştirilmesi
-Ön taraftaki yolcunun ayakkabılarını çıkartıp ön tarafa doğru uzatması,sonsuz itici bir hareket,zaten müsade etmem ama yine de belirtmek istedim.
-Arabaya dökülmeye açık yiyecekle binilmesi ve buna teşebbüs edilmesi.Özellikle binen kişi,bu konularda daha da dikkatsizse sıkıntı daha da büyük.
-Buğu yapan camlara birşeyler yazılıp çizilmesi.Hele ki bu yapılan arka camsa benden sağlam da bir tepki gelir
-Park haline bıkaktığım aracıma geldiğimde tanımadığım alakasız birilerinin yaslanıyor olması
buyursun hoşgelsin. arabalarımıza binenler bilerek bişey yapacak insanlar değil. canandan daha kıymetli değil ya varsın canı ne yapmak istiyorsa yapsın.
araba sürerken başım ağrıyorsa yükses sesli müzik açmak. Üstelik gram zevk almadığım tekno disko dımtıslı saçma sapan müzikler.
eşiğe basılması. Kız arkadaşım sinir olduğumu bilir ne kadar iyi bir günde olsak bile onu her almaya gittiğimde eşiğe basma diye uyarırım arabaya binmeden önce. Oda sağolsun beni ne zaman sinir etmek isterse eşiğe basar.

Arkaya oturanların ayaklarını mn koltuğun sırtlığına değdirmeleri ve iz bırakmaları.
indirdiğim yolcunun arabadan yavaş inmesi... Tam bir bayılma anımdır. Yolun ortasında durmuşumdur yanaşmaya yer yoktur. Arkaya biri gelip korna basmasın diye bir gerilimin içine girerim. İnene kadar o konuşur ben aynaları keserim " he, he " diye "görüşürüz sağol kanka, bak cumartesi görüşelim. ararım diyorsun aramıyorsun" tarzı cümleleri sarfederken yavaşça inerler. Yaw arkadaş iki saattir yoldayız o zaman konuşsaydın inerken niye konuşuon inde gidelim. şimdi arkaya anlayışsızın biri gelecek basacak kornaya... zaten park yeri yok sığamadım bi yere gerilmişim. sende in lan hadi...
arabada yağlı yiyecek (poğaça, börek vs.) yemesi. sonra hiçbir şey yokmuş gibi vıcık vıcık elleriyle orayı burayı kurcalamasi.

hiç arabam olmadı ama yapanını gordum efenim.
Benim kol dayamama kendi kolunu dayaması ve dirseklerimizin çarpışması . Her çarpışmada Garavel Usta'nın refleksi aklıma geliyor ...

Zengin olsaydım eğer sırf bu yüzden Range Rover alabilirdim herkesin dayaması kendine kardeşim .
Alsın arabamı pert etsin, duvara çarpsın gık etmem kazadır bilerek yapmamıştır ama,

-Su haricinde birşey içilmesi, uzun yol harici birşeyler yenmesi (ondada yine abartmadan),
-Sigara kullanmıyorum zaten onu söylemiyorum bile,
-Kapı eşiklerine basarak arabaya binmek (bir sakatlık bir hastalık hariç tabi),
-Arkada oturup ön koltuğu itelemek, basmak, arkasını kirletmek,
-Arka koltukta 3 kişi oturması (tamamen güvenlik sebebi ile),
-Kapıların aşırı sert kapatılması,
-Kolçakta benim alanımın gasp edilmesi,
-Birde arabama yaslanılması,

Ben bunlara sinir olurum ama insanları bunlar yüzünden kırmamaya çalışırım ki herkes beni bildiği için hiçbirini yapmıyorlar sağ olsunlar. Ben her eve gelişimde üşenmeden paspasları silkeler sağının solunun tozunu alırım aracımın bende normal değilim ama böyle seviyorum o yüzden tüm bu saydıklarımı saygısızlık olarak görüyorum emeğime, sinir olmamda bu yüzden.
Ya alt tarafı dandik bir araban var niye sigara içirtmiyon diyenleri genelde ya galeri önüne ya da banka önüne götürürüm. Hadi in aynısından al lan bakıyım paran yetiyor mu diye zorlarım. Daha inip var lan param diyenine rastlamadım. O zaman konuşmayacaksın kardeşim dandik mandik diye dersini verdikten sonra bir daha teşebbüs dahi etmeyeceklerdir.
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir