Bagajdaki serbest cismin bagaj havuzu veya yanlara çarparak çıkardığı sesler. Hele bazen bu bagajdaki yangın tüpü falan serbest kalıyor. Çıldırmamak elde değil. Yangın tüpünün mandalı şıngır şıngır ediyor virajlarda bir o yana küt bir bu yana laak.

Nerden geldiği belli olmayan trim sesleri de tabii ki buna örnek.
Müziği biraz açınca kapı içlerindeki plastik trimin ses yapıp bass vurdukça tıngırdaması.
Yaklaşık 3 ay boyunca arabamdan gelen sesi aradım. Ne olduğunu çözemedim. Didiklemediğim yer kalmadı. Arka soldan bir ses geliyor ama başkasını duymuyor sadece bana geliyor gibi.. En sonunda buldum. Yangın tüpünün sallanan açma halkası gövdesine çarpıyormuş bantladım kurtuldum :)
Burç lastikleri zamanla kuruyup sertleştiğinden soğuk havalarda kasis ve çukurlardan geçerken arabadan gırç gırç sesleri geliyor.Burç lastiklerini wd40 ile yağlayarak sesten kurtuldum.
İlk aracım Peugeot idi, söylemenin bir manası yok ama Fransız demek trim sesi demektir. Keşke sadece trim olsa süspansiyon olsun şakır şukur enfektör sesi olsun yani liste uzun. Ben bu trim seslerine taktım tabi, heleki 308'imin kapı kolları aman allah, neyse imdada çift taraflı bantlar koştu hep onlarda tabi bir yere kadar.

En son bu işin sonu kapı pandizotlarını söküp içini yalıtım süngeri ile kaplamaya kadar gitti (boşuna yapmayın). İki ayda bir komple klipsleri yenilerdim müzik dinlerken gelen seslere mani olmak için. Neler çekti bu kulaklar... Ama en son çözümü buldum "satmak".

Şey var birde, boş su şişelerinin arabanın içinde oradan oraya sürüklenmesi zaten taş çatlasa bir sürüş kalır arabada hemen atarım atmasına da geri dönüşüm takıntım var benim illa yerine atmam lazım bu yüzden o süre geçmek bilmez.
Bazı araçlar rölantide gaz verirken iğrenç bir gıcırdama sesi çıkarır işte o ses.
camları açıp kaparken gelen gıcırdama sesi
(bkz: Trim sesi)
Dırdır. Kadın sesi. Dırdır eden kadın sesi.
Debriyaj seti bittiginde geçmeyen vites sesi en berbatıdır
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri