Lanet olası kokudur. Bez ve ipek türü bir çok eşyaya ve araç tavanına sinen 'leş' gibi bir kokudur.
Arabanızı saatlerce havalandırsanız bile bu kokudan kurtulamazsınız. Kokuyu gidermek için arabaya takılan koku verici şeyler ise sadece maskeleme görevi görür. Benim ev sevdiğim kurtuluş yöntemi banyo tuzunu dikişsiz çay süzgecine koyup torpidoya yerleştirmektir. Daha başarısız olduğunu görmedim.
Genellikle taksilerde aldığımız kokudur. Abimiz 7/24 sigara içtiği için bu koku ile baş başa kalırsınız.
Kokuyu gidermek için bir bal mumu parçasını aracınızdaki bardak yuvalarına yerleştirerek de kokulardan kurtulabilirsiniz.
Nefretlik kokudur. Tavsiye edilen uygulamalara alternatif olarak detaylı iç temizliği ve ozonlama da hem is lekesini hem kokusunu kökten kazır.
araba satarken bir ölçü birimi, bir fiyat arttırıcı unsurdur.

arabasında sigara içmeyen/içirmeyen herkes, arabasını satarken "içerisinde sigara dahi içilmemiş" gibi bir açıklama ekler.

tıpkı doktor olmanın, bayan olmanın araba satarken büyük bir güven yaratacağı düşüncesi gibi, aracın içerisinde sigara içilmemiş olması da pek bir önemlidir algısı vardır insanlarda.

(bkz: bayandan sigara içilmemiş araba)
beraberinde döşemelerde de yanık izi yoktur demenin bir başka yolu. arabada sigara içiyorsan bir şekilde değiyor etrafa o sigaranın ucu.
içmeyen için zulüm olan hede. içmeyen açık havada bile kokusuna dayanamaz. bu yüzden arabaya sinmiş olanını doğal olarak kabul edemez.
en pahalı arabanın bile içini tüplü pislik dolmuş,esnaf kartalından farksız kokutan durumdur. normalde kendim kullanmam zaten,içen arkadaşlarıma da babam dahil arabada içirmem
bir kere bile içilse anında araca sinen koku.
aracın içinde camları kapalı sigara içen insanların araçlarında motora kadar işlediğini düşündüğüm koku.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri