uyumayan bir evlada sahip anne-babanın sıkça başvurduğu yöntem. evdeki tüm denemeler sonuçsuz kalınca çocuğu arabada arka koltuktaki yerine yerleştip normalde kaçtığınız tüm çukurlara girip çıkarak uyumasını beklemek şeklinde gerçekleşir.

bu şekilde uyumayanına henüz rastlamadım. en zor bebekler-çocuklar bile o araba yolculuğuna dayanamıyor. nasıl bir ilizyon yaratıyorsa çocuğun gözünde, hem sallantı hem yolculuk hop gözler kayar ve mutlu son.
çocuk arabasıyla parke taşları üzerinde takır tukur gezmek istemeyen bünyelerin tercihi.
alışkanlık yapması halinde evde hiç uyumayacak bir çocuk yetiştirme potansiyelini dışavuran eylem.
babamın ben küçükken neredeyse her gece yaptığı eylemmiş . Bir de arka kapılara hamak tarzı bir şey kurmuş frene bastıkça sallandığı için uyuyormuşum .
Çoğu otomobil sevdalısının, sevdasının başladığı anlar olabilir. Şayet benim için öyleydi. Şimdi aynı bana benzeyen bir kuzenim var, benimle büyüyor ve uyumadığı zaman ben de ona aynısını yapıyorum. 15 dkya eve dönüyoruz ve mışıl mışıl uyuyor.
ebeveynlerimin bir zamanlar şahsımı uyumak için her akşam yaptıkları eylemdi.

o zamanlar doğan slx'imiz vardı, ne yaparlarsa yapsınlar uyumaz, arabaya bindiğimde motor çalıştığı anda uyurdum. o yüzden slx'in yeri ayrıdır bende. sonrasında ford taunus'umuz oldu mesela ama o otomatik vitesi ve babam rezalet bir otomatik vites kullanıcısıdır, ikide bir de manuelmiş gibi vites atmaya çalışırdı, uyuyamazdım. sırf bu yüzden hala otomatik vitesli araçlara imtina ile yaklaşırım. çocukluk işte, hafızaya yerleşti mi kolay silinmiyor.
imdat çekici.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri