konu başlığındaki "zıvanadan çıktı" kelimesinin bile anlatmaya yetmediği durumdur. bu durum resmen halkı soymaktır.

örnek verecek olursak; ( yanlış hatırlamıyorsam 1 yıl önce ) skyline gtr r35in türkiye"ye giriş fiyatı 180 bin tl, devlet ise 220 bin TL vergi ekliyor. 400 bin tl'ye skyline sahibi oluyorsunuz. durun bir dakika daha da bitmedi.

bu arabaya ortalama 10 yıl bineceğinizi hesaplarsak; sadece arabanın 10 yıllık vergisi 93 bin TL yapıyor. dünyanın en pahalı benzininden yıllık 10 bin tl'lik benzinle gazlarsak 100 bin tl de o yapıyor. 10 yıllık sigortası nereden baksanız 50 bin tl tutuyor. herhangi bir tampon veya benzeri parçalar alacak olursanız dahi onları da vergilerle 2-3 katına almak zorunda kalıyorsunuz, hatta bu yıl fiyatlar daha da artmıştır muhtemelen.

sonuç olarak 180 bin tl'lik skyline alıp 10 yıl kullanabilmek için yaklaşık 600 bin TL ödemeniz gerekiyor. bu durum diğer sınıf arabalar için de geçerli, yani resmen 1 alıp 3 ödüyoruz. yanlış anlaşılmasın devlet düşmanı değilim kesinlikle, vergiler tabii ki alınacak ama insanları soymak nedir? elin gavuru yurt dışında 4-5 yıl çalışıp skyline gtr r35 alırken neden benim güzel ülkemin insanları için bu sadece bir hayal olsun ki?
Birilerinin sesini çıkarması lazım artık, bu işe bir dur denmesi lazım.
tümünü gör
ilgili galeri