Dolandırmadan da uygulanabilecek yöntemlerdir.
döşemelerin temizliği, dashboard temizliği ve güzel bir pasta cila ile arabanın eli yüzü düzeltilebilir.
aynı şekilde farlar da solmuş ise güzel bir zımpara ile temizlenecektir. bunlar bile emin olun satmak istediğiniz aracın fiyatına tahmininizden fazla fayda edecektir.
Her şeyden önce kıvırmadan, net bir şekilde arabayı anlatabilmek lazımdır.
Artık insanlar gördüklerinden çok duyduklarına inanıyor, karşılarında dürüst ve net birini gördüklerinde arabayı almak için çok daha fazla istekli oluyorlar.
Verilen ilan sade,net, açıklayıcı olmalıdır.
"fotoğraflar ortada, bilen bilir" gibi saçma tabirler kullanılmamalıdır. Ne var ne yok açık açık yazılmalı, aracın temizliğine,parlaklığına dikkat edilmelidir. İçi de temiz kokarsa alıcıyı cezbeder.
mutlaka detaylı temizlik yaptırılmalı (motor dahil) ilanda açıkça her şey söylenmeli. zaten üç beş kelimelik açıklaması olan ilanları acele kapatıyorum. bir de lütfen kirli arabayı bir de kapalı otoparkta flaş ile fotoğraflayıp koymayın. en dandik telefon bile güzel foto çekiyor. bir yıkatın hiç olmazsa, açık alanda çekin fotoları
Bir de lütfen at hırsızı tipinizi gösteren araba ile fotoğraflarınızı koymayın.
Çünkü gerçekten çok itici oluyor. Arabayı alana kendini promosyon falan vermiyorsan tabii.
Bide arabayi olmadığı ilçeden ilana koyan var. Adam oturuyor kenar mahallede çocuklar hergün kaputta tepiniyor. Gidip Etiler'de bi sitenin kapısının önünde foto çekip etilerden diye ilan acıyorlar, başıma geldi
aracı satan veya bayide pazarlayan kişinin güzel bir bayan olması. pazarlık etmeden ederinin çok çok üstünde bile rahatça satarsınız.
değiştirilen veya değiştirilmeyen ama vuruk halde bulunan parçanın fotoğrafını ilana mutlaka eklemek.

sebebi çok basit; şimdi araban park halindeyken yanından geçen araba kapını çizse ve arabanı servise götürsen, büyük ihtimalle servisin yapacağı iş o kapıyı değiştirmek olur. şimdi bu kadar ufak şey mide bulandırabilir. çünkü arabayı alacak kişi o kapının neden değiştiğini bilemez. he sen kalkar da o çizilmiş halinin fotoğrafını koyar, yetkili serviste değiştirdim dersen alıcının aklındaki soruları da engellemiş olursun. şeffaflık ve dürüstlük her zaman kazandırır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri