sağlık durumu kötü durumda olan insanların ,tamire ihtiyacı olan araçlarını kaçırıp ,tamir edip geri verilen program. program sonundaki insanların tepkileri için bile izlenebilir.
En sevdiğim bölümü babaları vefat ettikten sonra çoğu şeyini kaybeden ailenin hala ısrarla sakladıkları skyline r34'ü şaheser haline çevirdikleri bölümdü. Hatta bir fuar tarzı organizasyonda ölen adamın eşinin karşısına çıkarıyorlardı arabayı. Çocukların haberi vardı tabii ki.
Tim Shaw ve Fuzz Townshend tarafından sunulan, İngiltere çekilen National Geographic kanalının belgesel-dizisidir. Çok keyiflidir çok güzeldir. İki araba hastasının genelde sağlık sorunları olan ve/veya yaşından dolayı, maddi durumundan dolayı ilgilenemediği araçlarını alırlar ve çok kısa bir sürede yenilerler. Hem aşamaları keyiflidir hemde teslimat anı. Teslimat içinde değişik oyunlar oynarlar. Araçları enderde olsa orijinale sadık kalma şartı ile aracın sahibinin önceden yaptığı gibi veya hayal ettiği gibi modifiye ettikleride oluyor. Sunucuların bir mekanik diğeri ise genelde parça tedariği kısmı ile ilgilenir.

Tim (bkz: Tim Shaw) denen arkadaş ciddi bir araba delisidir, bölümlerde parçalar için sıra veya süre beklememek için çeşitli oyunlar oynarlar, bir oyunda gözleri kapalı arabaların içine binip hangi VW Golf modeli, versiyonu ve senesine kadar söylüyordu. Fuzz ise (bkz: Fuzz Townshend) daha çok orijinale sadık araçlar yapmayı seviyor. Herkese tavsiye edeceğim bir restorasyon belgeseli.
restorasyon belgeselleri arasında en beğendiğimdir. efsane olan nissan gtr bölümünü bilmeyen yoktur.
Çılgın Tamirciler kadar güzel olmasada iyi bir program. Nat Geo dönem dönem yayınlıyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri