kaput altındaki motor kısmının temizliği. çok gerekmediği gibi, kir-pas içinde leş gibi bırakmanın da pek faydalı olmadığı bir gerçek. biraz boş zamanınız var ve arabanızı seviyorsanız, ona bu ödülü verin. swh

yıkamak kavramından yola çıkarsak, köpüğü bas & fırçala & ver tazyikli suyu şeklinde gerçekleşmemesi gereken zincirdir. yeni nesil araçlardaki elektronik aksamın fazlalılığını düşünerek, daha soft bir şekilde bu işi halletmeliyiz.

ihtiyacımız olanlar; motor temizleyici ürün, ne çok yumuşak ne de çok sert olmak kaydıyla uzunlukları farklı birkaç fırça, bez parçaları, eldiven ve parlatıcı.

önlem için aracın beyni, alternatör ve akü gibi parçaları naylon bir poşet ile kapatırsak güvenliği maksimize etmiş oluruz. devamında kir-pas sökücü bu temizleyici ürünü fısfıslayarak her yere sıkıp fırçayla bir güzel temizliğimizi yaparız. hafif nemli bir bezle önce silip, devamında kurularız. son olarak parlatıcı ile kabloların üzerinden güzelce geçeriz.

not: bu işlem uygulanmadan önce motor soğuk olmalı, bitiminde ise 3-5 dakika çalıştırılmalı. poşetleri sökmeyi unutmayın, aman.
tümünü gör
ilgili galeri