• / 3
Sebebini bilmediğim şekilde başımda olan eylemdir.
Ne kadar gazlasamda, ne kadar yanlasamda araba sürerken ölümden korkmuyorum nedense.
Hatta arabanın limitlerini bile zorluyorum, bazen virajlara olması gerekenden daha hızlı girmeme rağmen hiç tüylerim diken diken olmuyor. Hatta milim derecede bile aklıma gelmiyor korku.
Bu durum beni çok rahatsız ediyor aslında, bir an önce bu durumdan kurtulmak istiyorum ama nafile.
Yalnızca arabayı yalnız kullanırken bu durumu yaşıyorum. Zaten genelde arabayı yalnız kullanırım.
Bunun için yapılabilecek bişey varmıdır acaba???
Bu arada hemen apaçi damgasını yapıştırmayın, trafikte hunharca makas atıp, milletin içinde gazlayarak dolaşmıyorum.
O anki adrenalinden dolayı oluşan durum, genellikle hızlı giden kimse korkmaz zaten.
Kendini pistlere yönelt. Pistte -çok daha güvenli bir şekilde- tatmin olduktan sonra trafikte sakinleştiğini ve bunları yapmadığını göreceksin. Arada bir kaçabiliyor tabi ona bir şey yapamıyoruz.
genellikle yavaşlayınca napıyorum ben ya moduna geçtiğiniz durum.
Hızlı giderken oluşan adrenalin dolayısıyla oluşan durum.

Adrenalin yüzünden o an abuk sabuk hareketler yapsanız da hormonlar kendine gelince 'ulan neden yaptım ki?' dedirtir. O gaza gelmemek en mantıklısı, yoksa adrenalin salgılarken ölmeniz mümkün.
Kesinlikle "cool" bir davranışmış gibi algılamamak lazım.Çünkü karışabileceğin kazadan ölerek kurtulamayabilirsin.Ölüme odaklanıp ömrünün geri kalanını sakat kalarak sürdürme ihtimalini göz ardı etmek henüz olgunlaşmanın gerçekleşmediğinin göstergesi.

Sözüm meclisten dışarı,genelde kendi emeğiyle yıllarca çalışıp didinip ,uğruna borçlar altına girerek kendi arabasını alanın sürüşüyle, kimi zaman pekiştireç kimi zaman ödül olarak "havadan" gelen bir araba sahibinin sürüşü aynı olmuyor be sözlük.Durup bir düşünmek lazım. Ben şimdi haftanın 6 günü günde 10 saat çalışsam asgari ücretle ilk arabamı kaç yaşında alabilirim ?

Buradan başlık sahibine sesleniyorum.Eğer çalışmıyorsan (öğrenciysen vs.) boş zamanlarında dışarıda çalışmayı dene.Hayatın ne kadar pahalı ve acımasız olduğunu tecrübe ettiğinde olaylara bakış açın değişecektir.

edit:Tavsiyem araba odaklı değil ama özü budur.
en basit yolu sarhoş olmak. adam kendinde değil ki ölmeyi aklına getirsin. bizim gibi trafikte olan diğer araç kullanıcılarının da canına kastediyorlar.
Ölmek isteyenler gece bos bir yolda patlasinlar . Baskaisna zarar vermeyin yolu kapatmsyin trafik olusturmayin lutfen .
Çok kısa zamanda ölecek olan kişinin hissettikleridir.
Insanlar bildiği ve güvendiği yerde korkmaz diye bir tespit yapabilirim eğer sürdüğün yollar bildiğin yollarsa ve arabada sürekli kullandığın arabaysa. Kendimden biliyorum çünkü, arabayı sık kullandığım zamanlar daha hızlı kullanmama rağmen korkmuyorum ama biraz zaman girsin araya korkmaya daha virajın girişinde başlıyorum daha yavaş olmama rağmen.
Birde bence güzel birşey korkmamak, çünkü korkunca refleks olarak o an yapılması ne kadar yanlış hareket varsa insanda onu yapıyor. Örnek olarak uçurumdan aşağı düşen subaru foresterbaşlığı verilebilir herhalde, abi korkmuş olacak ki araba uçuruma yoneldikten sonra hiçbir şey yapmıyor çünkü tehlikeye kilitleniyor. Oysa korkmasa ve uçuruma değilde kaçış noktasına baksa kontra verecek ve belkide düşmekten kurtulacak. Hatta Altın elbiseli adambununla ilgili bir video çekmişti AHA burada.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir