en az bir saatten başlayarak yıllık bile anlaşabileceğiniz araç sahibi olmayanların yardımına hızır gibi yetişen fasilite.

özellikle yeni bir araba alacaksanız, öncesinde 1-2 saat istediğiniz modeli kiralayarak araç hakkında bireysel kullanımınıza uygunluğunu test edebilirsiniz. ancak ufak firmalardan uzak durun, can yakmak için pusuya yatmış gibiler.

(bkz: araba kiralarken dikkat edilecek hususlar)
Çek senet imzalanmaması gereken işlem. Yoksa kötü patlarsınız.

(bkz: rent a car)
Merdiven altı işletmeler sayesinde adı çıkmış olan sektör. Türk milleti olarak bir işin suyunu çıkartmakta gerçekten üstümüze yok.
küçük işletmeler yerine büyük kurumsal firmaları tercih ederek sorun yaşama riskini minimalize edebilirsiniz.
Bir çok kez kullandığım firma olan Central Rent A Car'ı tavsiye ederim. Kurumsallık arıyorsanız,kaliteli hizmet arıyorsanız gerçekten paranızın tam karşılığını veriyorlar. Kiraladığım araçların hepsi 5000 km den aşağıydı, hepsi genellikle boş donanım değil en üst ya da orta seviye donanıma sahipti, hatta bu yaz kiraladığım Polo Comfortline donanımda sunroof,ön + arka park sensörleri gibi ekstra donanımlar bile mevcuttu, Yine yazın babamın kiraladığı Leon, Fr paketti ve daha 2200km idi.
Merdiven altı firmaladın boş senet imzalattığı günümüzde kesinlikle tercih edilmesi gereken firmalardan birisidir kendisi. Kullanmayı düşünüp sorusu olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim mesaj atabilir
Büyük firmalardan Arabayı kiraladığınızda aklınızda kaza sırasında ne yapacağım endişesi olmasın çünkü kasko herşeyi ödüyor gönül rahatlığıyla binebilirsiniz önerdiğim firma ise (bkz:avis) (bkz:sixtr)
(bkz: avis) İşim dolayısıyla havalimanından sıkça araç kiralamak durumunda kalıyorum daha en ufak bir sorun yaşamadım. Türkiye'de olduğuna inanması zor ama gerçekten bu işi hakkıyla yapan firmalar var. Benim için bunların başında da avis geliyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri