Rolling gecelerinde bol bol karşılaşabileceğiniz durum. Ben de ilk gördüğümde pek inanamamıştım, zira kendim kemer takmadan bakkala dahi gitmeyen adamım.

Daha sonra bu organizmaları incelemek istedim, gittim konuştum. Dayı dedim kaç kilo attın bu modifik olma girişiminden sonra, bana utanmadan '5-6 kilo atmışımdır' dedi.

Ya insan mısın diyecektim ki, ortamdaki insanların bir çoğunun bu kafada olduğunu hatırladım, dayak yerim diye sustum.
Bu gözler, araba hafiflesin diye oturduğu koltuğu söküp yerine tuvalet taburesi koyan insanlar gördü, bu ne ki? dedirten olay. Adam ilk gaza basışında arkaya doğru düşüp bariyere girdi. Şaka değil baya bildiğin gerçek.
Chip tuning sektöründe olan biri olarak hiç de şaşırmadığım sökme olayı. Açıkçası bu bildiğin masum bir olay insanların yaptıklarına bakınca. Şaka gibi belki ama airbag söken mi dersin, kadranları söken mi yoksa koltuğunu söken mi? Bu işler böyle maalesef.
Kendisi kilo verse daha iyi olacak insan biçimi.
Ben de ön konsolu falan komple söküp,airbagler,koltuklar falan sadece direksiyon,vites ve altında tabureyle Civic ile yarışan gördüm
sadece yarışta olmayan, bazen daha farklı mecralarda da görebileceğiniz hareket biçimi.

bursa'da taksi dolmuş'ta öne binmiştim bir keresinde. elimi refleks olarak yana attım bir şey gelmedi. bir daha attım yine yok. rezil olmamak için de bakmıyorum o tarafa, zira emniyet kemerinin nerede olduğunu herkes bilir, ne gerek var bakmaya değil mi. el yordamıyla bulmaya çalışıyorum ama yani artık bayağı oraları kazımaya başlayınca dönüp baktım ki emniyet kemeri yok. dönüp şoföre baktım, pis pis gülüyor: "abi buralarda emniyet kemeri takılmaz ki, e kullanılmayan bir şey de boşa ağırlık yapıyor, ben de söktürdüm."
Tam diyecektim ki 5-6 kilo oradan kazanacağına beynini çıkar 1.7 kilo oradan atarsın ama yukarıda yazılmış bu düşüncem .
İlk defa sözlük sayesinde öğrendiğim çılgın hareket. Bunu yapanlardan biri burayı okuyorsa ona tek kelime söylemek istiyorum; aptalsın.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri