Arabaları seven herkes gibi beni de üzen durumdur.İşi daha derinden anlatacak olursam Ankara'da coğrafya bölümü okuyan bir öğrenciyim,bölümün iş imkanları zayıf,maaşlar az,bölümümle ilgili bir iş yapabilir miyim onu bile bilmiyorum.Çocukluğumda çok araba aldık sattık ama şimdi yıllardır arabamız yok.Ben bu maaşlarla nasıl araba alayım,alsam nasıl yürüteyim?Ülkemiz bu kadar eyiye gitmeden önceki zamanlara denk gelseydim(2004 mezunu falan olsaydım) bunları çok düşünmezdim ama durum şu anda hiç iç açıcı değil.2013'te yamaha ybr fiyatlarını hatırlıyorum dört bin bile değildi(sıfırı),şimdi altı bini aştı.Yine aynı zamanlarda renault 12 ilanlarına bakardım. O zaman kötüsü 3 lira ediyordu,bunu alırım en azından köye,çarşı pazara götürür diye hayaller kurardım ,şimdi en işe yaramazı bile beş bin ediyor.Üç dediğin bir sene sonra beşe,beş dediğin sekize çıkıyor.Bunca şeyin üstüne çoh eyiyizcilerle dolu sülalem var,bir şey desen hemen iftira atmaya, haağyin demeye hazırlar,onların saçmalamaları adamı ayrı bi dellendiriyo.Bir köy düşünün, herkesin kimi desteklediği belli ama oraya otobüs yok hemde yıllardır(mesela böyle insanlar).Günümüz gençliğinin çoğu böyle düşüncelere dalmış hayata tutunmaya çalışıyor.Hepimiz yanlış zamanda doğduk ama biz daha yanlış zamanda doğduk.Geçenlerde esaretin bedelini izleme fırsatını buldum umudumu tekrar arttırdı, yine de umudum var.İnşallah her şey düzelir.
Koskoca dünyada tam da sevdamızın karşılığının kıt olduğu bir dönemde yaşamak. Gerçi çok önceleri de zaten otomobil piyasasının pek iç açıcı olduğu söylenemez, bunun için ülke de değiştirecek değiliz ama bu şey gibi, kadın düşkünü olup, ukrayna'da rusya'da yaşamak gibi. Otomobil düşkünüsün ve almanya gibi bir yer var. Maalesef burası Türkiye ama neden ikinci dünya savaşından daha çeyrek asır geçmeden otomobil sektörüne eline geçirmiş bir almanya kadar olamıyoruz. Hmm dış mihraklar okey.
Arabamı aldığım 16 ay oldu. Sadece 1 senede trafik sigortası + ceza (kurallara uyarım. çekici, park, hgs gibi cezalar), MTV, bakım masrafları vs. ile tam 6 bin tl para harcamışım. Arabayı alma amacım hem biraz hevesimi almak, hem de İstanbul da daha kolay ve güvenilir ulaşım sağlamak istememdir. Ancak bu hesaplamaları yapınca kendimden geçiyorum. Zaten bu devir de araba almak mesele değil, esas mesele arabanın masraflarını karşılayabilmek.
Hergün ayrı kufrettigimiz olay
otomobil kısmen bir fantezi olmasına rağmen ortaya çıkış amacı da dahil her zaman bir ihtiyaçtı. artık günlük ihtiyaca dönüştüğü şu dönemde sahip olamamak gerçekten daha zor bir durum. umarım bu günler geride kalır ve alım gücü yüksek bir halk haline dönüşürüz, bende olan başkasında yoksa, bende olan bana koyar abiler.
İstisnasız benim de her gün yaşadığım durumdur.
Açıyosun sahibindeni,şöyle bi fiyatlara bakıyosun yarı fiyatını haketmeyen araçlarla dolu.
Kur artışları,verginin vergisinin vergisi..
Webde arama yapıp yurt dışı fiyatlarına bakıp bakıp iç geçiriyorum sözlük.
Neyse,egonomi çok eyi.
petrolhead için yurtdışına yerleşmek isteme nedenlerinden birisidir.
bunlar da ilginizi çekebilir