Biraz gözlem yapınca ne kadar büyük bir tartışma konusu olduğu anlaşılan başlık. Araba kullanan erkek ile motosiklet kullanan erkek arasındaki rekabetin sanırım herkes farkındadır.

Motosiklet kullanan erkek motorunda en fazla 2 kız taşıyabilir ama araba erkeğinin 6-7 kız taşıma kapasitesi vardır.

motosiklet erkeği daha az kız taşır ama taşıdığı kız ile sürekli temas halindedir, araba erkeği kızı görür ama dokunamaz.

Araba erkeği hayata camların arkasından izlerken, motosiklet erkeği hayatın tam olarak içindedir.
hocada durur mu yapıştırmış cevabı: "ya ikisinden de varsa?"
araban, motosikletin ve manitan olacak.
eksikleri giderin.
Motosiklet süren herkesin motorun özgürlük olduğundan bahsetmesine ek olarak bir şey söylemek istiyorum. Sıkışık trafiğin yarattığı bu yoğunluk algısından dolayı evet araba özgür olamıyor maalesef. Ama bana soracak olursanız otomobil de özgürlüktür. Hatta en büyük özgürlüktür. Otomobil dinamikleri, sürüş zevkleri, ileri sürüş teknikleri gibi hayatımın birçok kısmını oluşturan olgular ile kendimi daha iyi hissediyorum açıkcası. Motor kullanmadığım için de karşı taraf adına bir şey söyleyemiyorum. Fakat özgürlük vurgusu çok yapılıyor; yılın en fazla 5-6 ayı kullanabildiğiniz bir şey taşıyamadığınız, yağmur yağdıgında iptal olduğunuz bir makine için bu kadar çok özgürlük vurgusu da yapılmamalı diye düşünüyorum. Tamam çok zevkli mükemmel bir duygu o hızları yaparken tamamen hayatın içinde olmak ama benim için bir otomobil değil.
motosikletin karşı cinsle yakınlaşabilmede avantajlı olduğu versus. arabayla gazlarken kız koltuğa yapışır, motosiklet ile gazlarken kız sana yapışır.
Motorsikleti kız tavlama aracı olarak düşünenleri gösteren karşılaştırma.
Hayatımda motorsiklet kullanmadım, sevmem, genel olarak kullananları da sevmem. Aydın'da üniversite okuduğum yerde 7'den 70'e herkes kullanırdı. Hepsi ayrı serseriydi, gece salak saçma gazlamalar polis peşine takmalar falan akıl işi değil.
Benim ülke içinde gördüğüm profil ağırlıklı olarak budur. Ülke dışında ise 3 farklı model var; 1) Vespa kullanan elitik işinde gücünde olan, amacı a noktasından b noktası olanlar. 2)Süperspor kullanan bizim motorsiklet seven versiyonlarımız, saygılı ve hızlı olmayı başarabilen saygı duyduğum kendi kafalarını yaşayan grup. 3) Bizdeki old musle olan arabaları da seven Harley Davidson'cı cruise yapan grup. Onlar da 2 ye ayrılır, serserilik peşinde olan ve kendi kafalarını yaşayanlar.

Otomobil erkeği tarifi için sözlükte gezmek yeterli.
Aslında en önemli etken apaçilik ve tarz sahibi olmak ayrımı.

Motor sevmem, kullanmayı da sevmem, zorunlu bir durum olmadığı sürece kullanacağımı da düşünmüyorum. 4 tekerlek iyidir. Ama.... Garaj yapacak durumda olsam içerideki onca aracın yanında kesinlikle Ducati Desmosedici RR, Ducati 1199s Panigale, Ducati 899 ve bir adet BMW S1000R olurdu. Hepsi siyah veya karbonfiber olacak. O zorunlu durumları bekleyebiliridim ..
Özgürlük vurgusu yapılmasında beis yoktur zira motosikletler yılın 5-6 ayı dışında da fevkalade sürülebilir ki Ankara soğuğunda bile.
motosikletle tavlanan kızların kollarında eşşek kadar VAKKO çantaları olacağından motosiklete binemezler. Arabanız varsa bagaja veya arka koltuğa rahatça koyup yolunuza devam edebilirsiniz
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri