Yıllarca kendi arabanı alacağın zamanın hayalini kur, o zaman gelincede ne alacağını bileme. Daha doğrusu alacağın arabanın sorun çıkartacağından ve onu kullanamayacağından kork. İşte şu anki ruh halim sevgili sözlük. 10bin bütçeyle Flash'dan 323'e, 131'den Twingo'ya kadar bir çok arabaya baktım ama karar veremiyorum. Çünkü içimdeki apaçi geceleri göbeklerde, yoncalarda yanlamak istiyor ve gidipte fwd bir araba alırsam abuk subuk el freni çekip hayvani lift-off'lar yaparak patlayacağımı biliyorum. Tamam karar verdik arabamız rwd olacak ama bu paralara neler var? Kuş serisi, Taunus, E28 ve Sierra.
Tofaşlar bir kere genel kullanıcı kitlesi yüzünden direkt kaybediyor çünkü aile bireyleri istemiyor.
E28 aslında hem tip hem motor hemde fun factor açısından çok mantıklı ama 87model bir Bmw, iliğimi sömürür diye düşünüyorum.
Sierra ise en çok aklıma yatanı ama bir yeri patlarsa nerede yaptırırım parçasını nasıl bulurum korkusu var. Bunları düşündükten sonrada aman yanlamasın ne olacak diyorum ama youtube'u bir açıyorum karlı dağlarda yanlayan e36'lar, steyşın Volvolar :(
Sizce ne yapmalı sevgili sözlük, koyver gitsin diyerek Sierra mı almalı yoksa öğrenciyim sonuçta sorun çıkarmasın gitsin bana yeter diyerek Mazda ve Honda'lara mı bakmalı?
Tempra/Tipo/Siena araştır derim. Eğer birazda hız seviyorsan 16 valf 2.0 lerine bakarsın. 10 bin bütçeyle aklıma bunlar geliyor.
1.6 Siena filtre egzoz ve dereceli egzantrik ile zevkli olur. Motor parçaları için facedeki Ralli pazarı tarzı gruplara üye olun zamanında ülkemizde bolca Palio 1.6 kosturduklari icin uyumlu egzantrik emme vs parçalar bulunabiliyor.
Sierra olursa GLS olsun bide kaynak atıp çıkma lastik buldun mu trafige kapalı otoparklar, trafiğe kapalı yollar oldukça eğlenceli olur.
Siena ve Palio baktım ama ne kadar rallilerde koştursalarda eğlenceli bir arabaymış gibi gelmiyor. Aslında Proflex'le istediğin gibi ayarlarsın diyebilirsiniz ama yok, can çekmiyor.
@Ufuk Ya abi duymak istediğim şeyler bunlar işte, 2.0Efi 130hp ile dişleri kalmamış, 40-45psi basınçlı 6-7 senelik bir çift lastikle eğlenirim diye düşünüyorum bende, en azından yağmurda :) Temiz bir Sierra'da buldum zaten yakın zamanda gidip bakıcam, umarım temiz çıkar.

Sierra iyi ama önemli olan arabanın kondisyonu. Düzgün Sierra bulursan kaçırma.
benim tavsiyem 96-97 broadway lere bakman olacaktir. 200.000 civarinda bakimli bir arac bulabilirsin. hem seni uzmez hem de degistirmek istediginde hizli bir sekilde elden cikartabilirsin.
Evdeki hesabın çarşıya uymayacağı durumlarda ilk üçe oynar bu durum. Açıkça 10.000 e amerikada piste çıkaracak bile araba yaparsın ama türkiyede ya tarzı olun dirisi iyi giden bir arabanın enkazını alır üstüne araba kadar para harcadıktan sonra aldığın fiyatın daha altına zorla satarsın ya da ruhsuz ama yolda bırakmayacak bir araba alırsın.
Nacizane tavsiyem rwd istiyorsan kesinlikle ama kesinlikle git kuş serisi bişe al. Parça bol ve ucuz, tamiri kolay ve her yerde yapabilecek usta var.
sözlüğü foruma çevirenleri görmemizi sağlayan kararsızlıktır.
ayrıca hayret sonuna sorunsalı eklenmemiş başlık, dediğim kararsızlıktır..
Ehliyet aldığımda ilk arabamıda alıcam umarım
-Ralli sporunu oldum olası sevdim takip ederim o yüzden ülkemizdeki ralli araçlarına yakın bir araba istiyorum.
-gezmeyi uzun yola çıkmayı severim yani beni Karadeniz in dağlarında bırakmayacak bi araba olmalı
-bide öğrenciyiz en fazla 20 bin
ilk kullandığım (halen daha) 1.2 16v palio dur performansı kendi çapındaki arabalara kıyasla çok üst düzey
Mitshubishi carisma ya baktım
Cliolara baktım
İmpreza isterdim fiyat fazla bakamadım
Döndüm dolaştım 1.6 sporting palio da karar kıldım
Siz önerin sözlük ahalisi
bunlar da ilginizi çekebilir