Her seferinde insanı deli gibi heyecanlandıran eylem. Ucuz yada pahalı olmasının çok bir önemi yoktur, olay bir araba almaktır. Özellikle de eski ve hızlı ise insanı daha da heyecanlandırır.

Almadan önce araba almak isteyen yazarlara öneriler gibi başlıklarda gezenmekte fayda var.
özellikle araştırma kısmı en eğlenceli kısmıdır.
Zaman zaman araba kullamaktan bile keyifli olan durum. Özellikle kendi beklentilerinize göre bir araba araştırma kısmı çok zevklidir.
Konuda bazen o kadar ileri gidiyoruz ki, satıcıya sorduğumuz donanım soruları firma zor yanıtlar.
Ben bi ara iyice mala bağlayıp pazarda arabasının başında duran dayıya 'Dayı bu redline'a giriyor mu? Kaç binde devir kesiyor?' diye yardırmıştım. Kavgada adam ayırır gibi kolumdan tutup götürdüler beni ordan
Eğer bir araç olarak beni bi yerden bi yere götürsün için alınıcaksa çok fazla düşünülmeden alıcağınız araca karar verirsiniz. Eğer bi petrolhead iseniz işin içinden çıkılmaz bi yer alıyor. (bkz: Petrolhead)
En güzel kısmı arabayı aldığın kısımdır ama bir de bunun bir önceki sahnesi vardır ki bu adamı kanser eder, istediğin aracı bulma kısmıdır buda. Eğer şansın yaver gitmiyorsa haftalarca ilanlara bakarsın, sahipleriyle görüşür, hasar kaydına bakarsın ekspertizlere gidersin ustalara gösterirsin içine sinerse alırsın. Eğer titizsen üzümün çöpü var armutun sapı var diye tüm seçenekleri elersin ve tüm boş vakitini, temiz araç bulmak için harcarsın.
en güzel kısmı alana kadar olan arabayı araştırma, bulma, satış alma kısmıdır. Sonrasında ise lan bu arabanın borcu nasıl bitecek, ya gece gelip çizerlerse, ya perte çıkarsa gibi sorularla kafa bulanmaktadır.
Sonunda hep, bir şekilde, "piyasaya göre yine iyi alınmış" olunur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri