Gumpert Apollo'nun devamı olarak görülen, Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan hiper otomobil.
An itibariyle araç hakkında bilinenlerden bazıları, aracın 4 litre hacimli twin turbolu V8 motorundan güç aldığı, 1000 beygir olduğu, 360 km/h yapabildiği, 0-100'ü 2.9 sn değerinde olduğu, 1300 kg ağırlığa sahip olduğu, karbon fiber aşığı olduğu ve mükemmel aerodinamik uzuvlarının aracı çok seksi gösterdiği.
Güncel bir çok supersport'tan esinlenilmiş olan otomobil. Bu dediklerim tabii ki tasarım için geçerli, motorun kime ait olduğu gibi bilgiler henüz gelmemiş.
0-100 2.9 saniye insanın gözü kararır kaza yapar dediğim otomobil uçak karışımı olan taşıttır .
bugatti veyron super sport ile kafa kafaya mücadele edebilecek nadir arabalardan biri. audi'den alınan 4.2lt v8 motor kullanılıyor ve üç seviyeye sahip. giriş 650 ps, sport 700 ps ve yarış tipi 800 ps olarak belirlenmiş. top gear'dan the stig bu arabayla 1.17.1'lik derecesiyle pist rekoru kırmıştı. tabi veyron ortaya çıkana kadar elinde tutabildi bu unvanı.

genç bayan pilotlardan çek gabriela jilkova'nın monaco sokaklarında attığı tur videosu burada.

edit: @brian ve jeremy'e uyarıları için teşekkürler. araç gumbert apollo s imiş. gece gece videolara dalınca böyle oluyor haliyle:)
Gece gece aklıma gelmiş, sigara yaktırmış lanet.
Başka sözüm yok...
Bugune kadar gordugum en zarif ve en guzel dizayna sahip olan araba. Eger ilk entryde belirtildigi gibi 4.0 litreden 1000 beygir uretiyorsa ayni zamanda uretilen hp/l'si en yuksek motor olacak demektir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri