Dün gece izlediğim, hiper spor otomobillerin hikayesini anlatan belgeseldir.

Tüm otomobil severlere şiddetle tavsiye ediyorum, uzun zamandır bur kadar kaliteli, muhteşem çekimlere sahip, konuya çok farklı bir açıdan yaklaşam ve otomobil duayenlerinin de fikirlerine yer veren bir yapım izlememiştim.

Film 2016'da piyasaya sürülmüş. Daha çok Koenigsegg ile ilgili çekimler yapılmış ama LaFerrari, Bugatti Veyron, Porsche 918 ve Pagani Huayra gibi otomobiller de anlatılıyor. Özellikle Horacio Pagani ile ilgili olan bölüm çok etkileyici ve dokunaklı.

Koenigsegg'in One:1 modelini nasıl hazırlandığı ve fuara yetiştirildiği sahneler de muazzam gerçekten.

Bu tip yapımlar çok olmuyor ve olunca da izlemek gerekiyor. Bence gerçek bir başyapıt, izlemediyseniz hiç vakit kaybetmeyin.

Neden otomobilleri seviyoruz, neden duyulara hitap ediyorlar, hiper spor nedir, neden üretiliyorlar gibi soruların tamamının cevabı bu belgeselde yer alıyor...

Trailer'ını yukarıda izleyebilirsiniz...
Bu arada filmin kendi sitesine de şuradan ulaşabilirsiniz: Apex: The story of the hypercar

P.S: Bu arada filmin kadrosunu incelerken çalışan birinin Türk olması dikkatimi çekmişti. Cem Özkılıçcı adında biri. Sanırım renklendirme ile ilgili bir görevi var. Bu da ilginç bir anektot, sabah başlığı girerken eklemeyi unutmuşum şimdi geldi aklıma...
Topgear'ın tüm bölümlerini izlemem nedeniyle önerilerde çıkan izledikten sonra da çok beğenip otomobillerle alakalı böyle kaliteli yapımların devam etmesini istediğim ve sağolsun Netflix sayesinde tanıştığım belgeseldir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri