• / 3
Sadece ülkemizde değil dünya üzerinde meşhur olan karşılaştırma. ecnebicesi ricer vs tuner olarak geçer.

1.Apaçi yay keser ya da ısıtıp basar modifiyeci coil over kullanır.
2.Apaçi son susturucu iptal eder 100 liralık el yapımı takıp o güzelim japonlardan zırıl zırıl ses getirir, modifiyeci komple sistem takar.
3.Apaçi açık hava filtresini takıp işine yalıtımla ilgilenmez, modifiyeci soğuk hava alması için doğru yeri arar ve filtreyi motor sıcaklığından yalıtır.
4. Apaçi önden çeker arabanın arkasına spoiler takar, modifiyeci arkadan çekerse takar yoksa oynamaz.
5. Apaçi negatif kamberin bokunu çıkarır, modifiyeci bir iki derece oynar bırakır.
6. Apaçi fren kaliperine kapak takar balataları daha da ısıtır, modifiyeci kaliperi büyütür.
7. Apaçi orijinali 14-15 inç olan jantını çıkarıp 19 takar yanak ölçüsü felan hak getire lastik davlumbaza sürter umursamaz. Modifiyeci doğru lastik ebadına göre jant çapı seçer.
8.Apaçi göbekte sıfır çizer modifiyeci pistte, dragda süre kasar.
apaçi el freni çeker, modifiyeci lift off'a bırakır.
e36 vs evo 8
apaçi; şans eseri altında güçlü bir araba olduysa bunun farkında olmayandır, modifiyeci altındaki her beygirin anlamını bilen ve bunun farkında olan kişidir.
İkisinin de uzmanı değilim. Modifiye kelimesi bana; elinde olanı değişik koşullara veya amaçlara uygun hale getirme işlemi gibi geliyor. Mesela aracı ağır arazi şartlarına uygun hale getirmek için süspansiyonda, bilmem kaç saatlik yarış için motorda vs oynamalar yapmak ciddi uzmanlık gerektiren ve herkesin harcı olmayan saygıyı hakeden işlerdir gözümde. Başlığın ilk entysini giren arkadaşın yazdıklarında bahsedilen kişilerin malesef parası olan ve olmayan, ayrıca yaptıkları işler genelde mazur görün ama ergence ve gereksiz, bazen tehlikeli işler olan zengin apaçi ve fakir apaçi kişilerden başka kimseler olmadıklarını gördüm.
4. Apaçi önden çeker arabanın arkasına spoiler takar, modifiyeci arkadan çekerse takar yoksa oynamaz.

Önden çeker araca spoiler takılmıyor mu ? APR vs gibi büyük spoilerlardan bahsetmiyorum çoğu spor aracın kendine ait fabrikadan spoileri mevcut.Herhalde bazı markalarda apaçi
apaçinin daha az bütçeyle modifiyeye gönül veren kişi intibası yarattığı başlık. sonuçlarına bakmadan herşeyden bende de var diye göstermeye çalışanlar grubu sanırım.
Apaçi yaptığı değişikliği dikkat,ilgi çekmek için yapar modifiyeci kendi için daha açık olmak gerekirse apaçi dikkat çekmek ister modifiyeci kendini doyurur
Apaçi kalabalık yerde gazlar modifiyeci boş yerlerde
Sanırım apaçilik ve modifiyeci arasındaki fark nakit ile doğru orantılı aldığınız titrler oluyor. Apaçi dediğimizde kaliper e kapak takılmayacağını bilir ama 50 liraya o görünümü elde eder rahatlatır kendini, yoksa o da bilir neyin nasıl olması gerektiğini... Hevesini kırmayın gençlerin...
(bkz: parası olan var olmayan var! )
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir