Bir hafta önce taktırdığım lastiktir. Yüzde yüz yerli üretim olması sebebi ile tereddüt etmeden aldığım lastiktir aynı zamanda. Kötü çıkarsa da canları sağolsun diyecektim ki, 1 hafta içerisinde toplamda 300 km'ye yakındır kullanıyorum, üzeri hala mumludur diye temkinliydim ilk başlarda ama bugün iyice verdim kontrayı kavşaklarda virajlarda trafik şartlarının müsaade ettiği kadar, yok aga mal iyi çıktı, çok da hoşuma gitti, eski lastiklerim metzelerden sonra yumuşacık geldi ki metzeler de bilmeyenler için söyleyeyim dünyanın en iyi motosiklet lastiği üreticilerindendir. özellikle yıllanmış asfaltların olduğu parlak asfaltta bile eski lastiğimden daha fazla yatırmama hatta daha hızlı gitmeme rağmen o kararsız gezmeleri hiç yapmadı. dip not düşeyim lastiğin henüz tüm profilini kullanacak kadar yatırabileceğim şartlarda denemedim. uzun vadede nasıl değişimler olacak ileride eklerim diye tahmin ediyorum.

5500 km sonra gelen edit: artık daha çok tecrübe ile yazabilirim diye düşünüyorum. lastik hala yeni gibi yumuşak. virajlı yollarda benim kendi limitlerime gelmeme rağmen asla ama asla lastik bırakma eğilimine girmedi, kafası asla yol aramadı motorun. itfaiye yolu olarak tabir edilen yollarda da kullandım toprak konusunda da gerçekten çok iyiler. hem asfaltta hem toprak yolda kendi limitimin üzerinde bir lastik. ilk yazıda da bahsettiğim metzeler gibi orta sert lastikler kesinlikle bizim ülkemize lüks. o lastiği de 25.000 km kullandım, hep tedirgin gittim. anlaş ile iki kere güvensiz duruma düştüm, birincisi armutlu gemlik arasında geniş ve hızlı virajlarda arka üçlü çanta yüklü iken bir virajda gazı fazla açmamla birlikte powerslide yaşadım, lastiğin kabahati yok, yol eski parlamış asfalttı, amortisör ön yükleme ayarını yüklü haline göre ayarlamamıştım ve gazı da haddinden fazla açmıştım, lastik yoldan direk kopmadı zaten, hızım 120-130 civarlarında idi, powerslide'a başladığında da gaz kısmadan tatlı tatlı yan vererek çıktım virajdan. ikincisi de yine aynı şekilde ayna gibi parlayan asfalt üzerinde oldu, hızım çok yoktu, evden çıkalım bir kaç km olmuştu, daha önceleri de hissediyordum bir tık geç ısınıyor ama benim yine gaza abanmamın da etkisi var. yağmurda da asla bir sıkıntı yaşamadım.
Petlas'ın motosiklet için olan versiyonu gibi bir lastiktir. Testlerine baktım da oldukça iyi notlar da almış. Denemek gerek.
Bu aralar adını çok sık duymaya başladığım motosiklet lastiği. Reklam vermiyorlar ama kullanıcı yorumları sayesinde adı çok duyuluyor, yani en iyi reklam yöntemini tercih etmişler.
Anlas iyi lastikler uretiyor izelluke yurt disi motorcu forumlarinda cok aranio isminden bolca bahsedikiyormus. Tek dezavantajlari yeni cikan motorlara biraz gec geliyor lastikler.
Instagram sayfalari burada cok iyi calisiyorlar bence. Reklamlari ve gorsellerini begendim cidden.
www.instagram.com/anlasanadolulastik/
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri