Otopark.com kurucu olan And, 1984 doğumludur. Saint Benoît ve Boğaziçi Üniversitesi inşaat mühendisliğinden mezun olup auto motor & sport'ta çalışmıştır. E-motoring de test editörlüğü yapmıştır.Prokartta yarışmıştır.

Otopark.com ekibiyle beraber iyi işler çıkarmaktalar son zamanlarda. Gün geçtikçe büyüyen kitleside takdire şayan. Daha çok onu ve otoparkı diğerleriden ayıran objektifliğin onlar için temel prensib olması. Çoğu zaman firmalarda test aracı alır mıyız bunu dersek demelerinden çok, eleştirileriyle ön plana çıkıyolar.
Otomobiller hakkında etrafımda gördüğüm en bilgili kişilerden.
otomobilin malzeme kalitesi dışında başka hiç bir konuda yeterli olduğunu düşünmediğim adam. kusura bakmayın ama montajlı videolardan adamın otomobilden anladığını nasıl anlıyorsunuz?
gayretli bir adam nerden nereye geldi bu konuda kendisini takdir ediyorum
bir türlü beğenemediğim otomobil v-loggerı. esprileri, tarzı filan bana pek uymuyor ama bir süt entrye de katılıyorum, büyük ilerleme kaydetti.
Plastik minciklayarak araba kalitesini anlamaya calisan kisi. Hic bir zaman bir sinan reyiz bir bugra akpinar bir muhip olamayacak
hayatımda gördüğüm en hırslı adamlardan birisi. bakın "azimli" demiyorum. dikkat edin. azim ile hırs farklı anlamlar taşır. azimde kendiniz ile yarışırsınız, hırsta ise birilerinin ayağını kaydırırsınız. and'ın kimsenin ayağını kaydırdığını düşünmüyorum ama kendi yükselişi için kim gerekliyse önünü kestiği kesin. hırsının içindeki azmini ise takdir ediyorum. fakat otomobilden anladığı söylenen kişinin birkaç ileri sürüş tekniği bilmekten başka hiçbir hakimiyeti ve dinamik bilincinin olmadığını belirteyim. Onları da teorik olarak biliyordur zaten.

otomobillere olan tutkusunu ise her zaman anlamaktayım. otomobillere tutkulu bir adam gerçekten ve buralara gelmek için çok emek sarf etti. yolu umarız açık olur.
obsesif bir adam. başka da bir numarası yok.
Kim ne derse desin bu adam böyle bir ülkede boğaziçi inşaat mühendisliğini bitirip,istediği işi yapmak için herşeyi bir kenara bırakabiliyorsa ve yıllardır vazgeçmeden uğraşıp böyle bir konuma geliyorsa sırf bu yüzden bile bence saygıyı hakediyordur.Ayrıca işindeki yetkinliğine gelirsek de güzel ülkemizde Eren Tekin gibi bir adam patlayıp gitmişken kıytırık tv otomobil programları patlayıp gitmişken bu adamlara bok atmak biraz nankörlük olur.Ha adamın karakteri hoşuna gitmez amenna.And Mehmet Çetin bence yaptığı işte gayet donanımlı.Sinan Koç'u tartışmaya gerek bile görmüyorum.
Şu da bir gerçek ki ekip olarak revizeye gittikleri yazıyı yazdıktan sonra arabaları eskisi gibi eleştirmemeye başladı ve başladılar. İşte iyi araba şurası güzel burası hoş diyip diyip suni bir olumlama gözüme batıyor. Bilmiyorum siz nasıl düşünüyorsunuz. Ve ve ve doğan kabağı ekibe dahil edişinin sebebi de kabağın elinin kolunun uzun olması. Yoksa yorumculuğu falan tırt. Yahu fıstık gibi araba test videoları var bi açıyorum doğan kabak. Hay kabağına ya. Yav adam sıkıcı. Biz size alıştık arkadaş. M2 videosunda ben nabıyım doğanı ya. Doğan kim lan? Doğan kim ya DOĞAN NE LA? Koysana Sinan'ı. Ya da kendin git. Neyse. And Çetin çalışkan ve zeki bir insandır herkes gibi hataları vardır az zamanda çok iş yapmıştır tek sorun artık para kazanma kaygısıyla hareket ediyor oluşudur
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri