motosiklet dünyasının fatih terimi.

jest ve mimikleri biraz abartılıdır ama aynı oranda anlattığı şeyi dinletmesine yardımcı olur.
anlattıkları da boş olmayınca tadından yenmez. motosiklet konusunda adeta yürüyen ansiklopedidir.
sadece videolarını izleyerek bile ihya olursunuz. en sevdiğim yanı da akıllı bir motor sürücüsü olması. "alalım altımıza uçan makineleri, sağda solda gazlayalım" tiplerinden değil yani.
Motosikletçi....
Alışkanlık halinde sürekli izlemeye başladığım zamanlarda, otomobili takoza alıp motora başladım. Sayesinde doğru düzgün bir motor kullanıcısı oldum. Ahlaklı bir motor sürücüsü olmayı anlatır aslında her seferinde. Kendini özgü anlatım tarzı yüzünden sponsor ve tv kanalı bulmakta büyük sorunlar yaşamaktadır. Otomobilden de gayet iyi anlar.
Motorsikletçilerle sürekli sorun yaşamamdan dolayı onların sürüş dinamiklerini izleyip takip edebildiğim bi kaç kanaldan biriydi. Ancak son bi kaç videosunda denk geldiğim üzere Barkın bey, "arabacı" diye hitap ettiği biz otomobil sürücülerine bizi göreceksiniz, bizi kollayacaksınız gibi ibarelerde bulunurken, şu videosunda hem tüm trafik kuralları ihlalini gerçekleştiriyor hem de şehiriçinde 200+km hızlara çıkıyor. Bana göre Türkiye "Motosikletçi"lerini temsil eden bir hareket olmuş. Kendisine daha dikkatli sürmesini, tırların yanında emniyet şeridinden yüksek hızlarda devam ederken yaşamasının mucize olduğunu söylemek isterim. Umarım burayı okuyordur.
eskisi gibi ilgi çekici olmayan videolar çekemeyen, popülerliğini yitirdikçe agresifleşen abimiz. üzgün barkın bey, o eski halinden eser yok şimdi!
incelemelerinde sözünü sakınmayan, dobra bir yayıncı. ancak bu kadar iyi bir motosikletçinin şehir magandasına dönüşünü görmek üzücü.
suzuki gsx-s 1000f denediği meşhur videosu inanılmaz kötü olan motorcu.
1. ağzı bozuk
2. trafik kurallarına uymuyor
3. apaçi
4. ağzı bozuk
ve bu adam vlogger öyle mi. yazıklar olsun.
bu işlerin önde gelenlerinin bile motorsikleti trafik taşıtı olarak değil bir eğlence, ego tatmin aracı olarak gördüğünü bize kanıtlamış apaçi abimiz. umarım bu aşırı özgüveni birinin canına mal olmaz.
Korlas Panigale'yi kendisine ittirdikten sonra yaptığı işler eskileri aratmaktadır. Örnek verecek olursak eskiden 1000RR'a binerken hiçbir elektronik yardımcıyı sevmeyen, bizimki eski usül babuş diye gezen adam Panigale alınca birden elektronik sevdalısı olmuştur. Son incelemelere bakın, çoğusu Ducati ve Triumph. Bu kötü birşey değil, alsın incelesin ama Sixty2 videosu gibi bir video koyarsan kusura bakma ama aga sen çok bozdun derler.

Bu arada yazımdan Aea'yı sevmeyen biri olduğum düşünülmesin, aksine lise sıralarında arkadaşımla inceleme videolarını izlerdik, canlı yayınları kaçırmazdım, fuarda konuşması olduğunda giderdim ama son 1 senedir hiç zaman ayırayım da bu videoyu izleyim diye youtube'u açmadım.
Daha iki üç sene öncesine kadar, Touring-Adventure motorları incelemek istemeyen haklarında atıp tutan, motosiklet felsefesini sadece SuperSport ile gazlamak oldugunu zannederken son zamanlarda sert bir u dönüsü yaptığını gözlemledigimiz bir acayip altın motorcumuz.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri