alpine'ın premium spor otomobil pazarında yer bulmak için show car stilinde ürettiği yeni aracıdır.

kaputun altında yatan canavarın sunduğu performans, kabin içindeki konforla birleşen ve efsaneyi aratmayacak yeni bir zarafet abidesi. merkez motorlu, iki koltuklu bir sportif coupe olan otomobilde dış tasarım da iç tasarım da motor da ayrı ayrı inceleme konusu olmaya aday.

öncelikle markanın oklu ‘a’ logosu efsanevi a110'a atıflarla birlikte ön çamurluklarda yerini alıyor.
yine aynı şekilde arka camın tasarımı da a110 tarafından bir zamanlar popüler hale getirilen aynı ikonik şekle sahip. alçak, düz profili, yuvarlatılmış kaputu, yuvarlak ikiz farları ve kaslı yan kısımlarından göze çarpan arka kanatları, yatay arka lambalarının içine gizlenmiş x şekilli aydınlatmalarla baştan aşağı ince ince işlenmiş bir alpine var karşımızda. ayırca elmas şekilli jantlar da unutulmamış.

otomobilin içi de dışını aratmıyor.
yaratıcısının ismini taşıyan alüminyum kapı eşiği ile başlayan görsel detaylar sürücüyü hemen sarıyor. malzemelerin ve renklerin oluşturduğu kontrast kabin içinde çok belirgin. deri, mikro elyaf kumaş ve karbonun harmanlandığı kabinde n çok kullanılan malzeme ise alüminyum. aşağıda iki pedalın yanı sıra bir de alüminyum ayak dayanağı bulunuyor. yukarıda ise etrafında vites değiştirme kulakçıklarının da yer aldığı üç kollu direksiyon simidi alüminyumdan yapılma. orta konsol ise deri döşemeli alüminyum bir yapının üzerinde yükseliyor.

4,5 saniyeden kısa bir sürede 0'dan 100'e çıkabilen alpine vision'da dört silindirli turbo şarjlı motor kullanılıyor. hafif yapısı sayesinde enerjinin neredeyse tamamı aracı taşımak yerine onu ileriye götürmek için kullanılıyor.

alpine'nın fransa'da ürettiği otomobil 2017’den itibaren önce avrupa’da, ardından da tüm dünyada satışa sunuluyor olacak.
tümünü gör
ilgili galeri