alman hükümeti'nin 2030 yılından itibaren yeni benzinli otomobil üretimine izin vermemesidir.

2020'ye kadar karbon emisyon değerinin %40'a kadar azaltılması, 2030'a kadar ise bütün otomobillerin sıfır emisyon değerine sahip olması planlanıyor. yani benzinli otomobiller yasaklanırken elektrikli otomobiller zorunlu hale getirilecek.

şimdilik almanya'da elektrikli otomobiller, benzinli ve dizel otomobillerin yanında hala çok küçük bir azınlık konumunda. trafiğe kayıtlı 130.000 hibrit ve 25.000 tamamen elektrikli otomobil bulunurken, 30 milyon benzinli ve 14,5 milyon dizel otomobil bulunuyor.
Amerikayı çok kızdıracak durumdur.
Tarihe baktığımızda insanoğlu 1900 lerde elektrikli otomobilleri icat etmişken daha sonra bir şekilde benzinli otomobiller tutuldu ve doğayı kirletti.Şimdi insanoğlu yaptığı hatanın farkında aslına dönmeye çalışıyor.
avrupa lobisinin daha hızlı hareket etme kararıdır aslında. petrolde dışa bağımlılardı ama hep usd ile arayı iyi tutma çabası ile ses etmediler. ufak ufak baş kaldırışlar başladı, bunun bir diğer sebebi de emisyon skandalı sebebiyle vw'nin yapacaklarıdır. amerika'ya göz dağı veriyorlar.
Olayın aslı öyle yeşil dünya,kuşlar,böcekler muhabbeti değil be sözlük.Yeni bir dünya düzeni kuruluyor ve öyle görünüyor ki bu düzende arapların sefası fazla sürmeyecek.Bir de bu açıdan bakın !
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri