Son zamanlarda mühendisliğin doruklarını yaşayan otomobil ailesi. Sahiden hiç düşündünüz mü 2. dünya savaşında her şeyini kaybeden bir milletin, bu kadar kısa sürede neredeyse tüm dünyadaki otomotiv endüstrisine hükmetmesini. Her neyse bu konuyu ayrı tutarak kendilerine gelelim.

Öncelikle çok sağlam mühendislikleri vardır. Motorları bir o kadar dayanıklıdır. İçerideki malzeme kalitesi neredeyse en iyi arabalardır. Bir o kadar da konfora önem veren yapıları ve şık sade abartıdan uzak tasarımları ile dikkat çekerler. kullanım ömrü uzun olan arabalar arasında gelirler. son zamanlarda ülkecek emisyon skandalları ile çalkalanmaktadırlar. Genelde ülke pazarımızda premium sınıfı oluşturan tayfadırlar.

(bkz: porsche)
(bkz: mercedes-benz)
(bkz: bmw)
(bkz: volkswagen)
(bkz: audi)
supersportsa supersport, cabrioysa cabrio, aile arabasıysa aile arabası, coupeyse coupe, ateşli hatchse ateşli hatch. neyse direkt olarak O'nu üreten bir milletin otomobil tayfası. Kabul edilsin veya edilmesin, dünyadaki en iyi otomotiv sanayisi kendilerine aittir.
memleketinde Nurbürgring gibi bir mabede sahip olan milletin, kaliteli ve uzun ömürlü otomobilleridir.
Türkiye de hiç fabrikası olmayan otomobiller
Mercedes-Benz Türk ü sanmıyorum zira pek Mercedes sayılmazlar
Travego bun Türkiye de üretileniyle avrupadakiler farklı
gözümde, lüksün karşılığıdır. ama görgüsüz lüksün.
gerçek bir lüks anlayışı için (bkz: ingiliz otomobilleri)
ortak özellikleri mükemmel mekanik mühendisliği ve yenilikçilik olan otomobillerdir. otomobil tarihinden alman otomobillerini çıkartırsak abs bile icat edilmemiş olabilirdi bugün.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri