• / 2
Tam bir paradokstur.
Araba almak istersiniz ama bir türlü
karar veremezsiniz. Karar verdikten
kısa bir süre sonra yine fikriniz değişir
tamam bu sefer son kararım dersin ki...
Kullanım amacı ve bütçe konusunda karar kılınmalıdır önce. Gerisi kolay.
3-4 aydır içinde bulunduğum durumdur.Eğer alacağınız arabaya net olarak karar vermediyseniz,kafanızın birçok kez karışması muhtemeldir.
öncelikle çevre faktörü nu devre dışı bırakın gerekirse aklınızda ki aracı 1 gün kiralayin şartlarınızi belirleyin şimdi ben bunları sabaha kadar sıraların ve iki dakika sonra umursamazsıniz sonuç bu işi bende pek beceremiyorum
Ust entrylerde soylendigi gibi, 1 er gun kiralayarak sorunu ortadan kaldirabilirsiniz.
Birkaç öneride bulunayım

1-Kullanım şekli ve ihtiyacınıza göre segmente karar verin.Elmayla armutu karşılaştırmayın.(Bazıları poloyla astrayı karşılaştırıyor.)

2-Bütçenizi iyi belirleyin.Belirleyin derken, sadece alırken değil,mtv ödemesini,yıllık bakım,yedek parça vs. giderlerinizi almadan önce iyi araştırın.Bir fiat'ın bakım masrafıyla vw'in ki bir değil.Bütün bütçenizi araç alırken kullanmayın.Aldıktan sonra size küçük sürprizler yapabilir.Trafikte başınıza her an birşey gelebilir.(Sen performans araştırması yaparsın gidip en iyi lastiği alır trafiğe çıkarsın .Ama kabak lastikli beyaz şahin gözün gibi baktığın arabana çarpar.Onum farı kırılır, 70 tl senin farın 500 tl )

3-(2.el) Alacağınız aracın kronik sorunlarını iyi öğrenin.Aldığınızda olmasa da büyük ihtimal ileride karşılaşacaksınız.Bilgiye ulaşmak eskisi kadar zor değil.Forumların altını üstüne getirin.Alırken bilin ki ona göre yol çizin.(Ben ilk çıkan modeli tercih etmem,olası makyajdan sonra almak daha mantıklı)

4- Aracın piyasası hakkında az çok fikir sahibi olun. Tabiki 20.000'e şahin olamayacağını ama az çok ederinin ne olduğunu kaça gittiğini bilin.

5-0 km benzinli araç alırken,motorun LPG ye uyumlu olup olmadığını iyi öğrenin.

6-Son kararı çevreden etkilenmeden,kendiniz analitiğini yaparak verin.

Hayırlı olsun.
Vallaha pejo almaya diye cikip wolkswagen alip donebileceginiz bir durumdur.Sahsen arac işi biraz da olsa kismet isi ve hele ki istanbul gibi bir şehirdeyseniz


Not;Kesinlikle cevreye danisilmamalidir gerekli bilgiyi forumlardan alip öyle bakilmalidir.
7-8 Aydır içinde bulunduğum durumdur ...ötv zammından önce alıcaktım yine alamadım
prensip olarak 18 aylik maasin uzerine cikmayacak isletme maaliyetlerinin dusuk olacagi araclar tercih edilmelidir.

bu kurala uymayanlar icin, sonrasi ise malum sitede maksimum 5000km'de acil ihtiyactan satilik arac ilani.
Türkiye'de çok büyük lüks olan durum. Her an gelebilecek yeni bir vergi ile birden aynı paraya bir alt segment araçlar arasında kararsız kalmak zorunda kalabilirsiniz. Benden uyarması.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir