Stelvio ismi Fiat Chrysler Otomobil CEOsu Sergio Marchionne tarafından onaylanan 2017 İlkbahar aylarında yollarda görmeyi beklediğimiz Alfa Romeo Crossover'ı. Gulia ile benzer platforma sahip olacak araçla ilgili olarak net bilgiler edinilmemiş olsa da benzer motor seçeneklerinin getirileceği söz konusu. Eğer öyle olursa 2.0 litre 4 silindir turboşarjlı 276hp motor standart versiyonda sunulacak. Araç resmi olarak tanıtılmamış olsa da FCA tasarımcılarından Ralph Gilles instagramda bir fotoğraf yayınlıyor ve fotoğrafta şirketin diğer bir tasarımcısı Lorenzo Ramaciotti bir crossover'ın bagajında oturuyor. Bu fotoğraf Stelvio için ipucu kazandıracak bir fotoğraf çünkü iç mekanın Gulia ile oldukça benzer olduğu görülüyor.
alfa romeo suv diye bahsedilen otomobil.
stelvio ismi italya'daki ünlü bir dağ geçidinden gelen alfa romeo'nun yeni suv'sidir.
bmw, audi, porsche macan, gibi modellere rakip olarak gelendir.
alfa romeo'nun yeni nesil giorgio platformunda inşa edilecek suvu. boyuna motoru önde konumlandırılacak ve rwd - awd çekiş tercihleri bulunacak.
şöyle bir iç mekana sahip suv. kamuflajlı şekilde tur atmaya başlamış, bakalım lansmanı ne zaman yapılacak.
spy fotoları internete düşmüş olandır. özellikle kabinle ilgili fotoğrafta bir hayli ipucu mevcut.

foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
foto - 6
Alfa Romeo'nun uzun yıllar ve spekülasyonlar sonucu, bugün itibarıyla LA Fuarı'nda tanıttığı ilk crossover modelidir.

Amerika pazarında tanıtıldığı için otomobil Giulia QV'deki 2.9 litrelik, 510 bg güç ve 600 Nm torkuyla dikkat çeken, 'Mini Ferrari' motoruyla tanıtılmıştır. Bu motorla Stelvio 0-100 km/s hızlanmasını 3.8 sn'de gerçekleştiriyor ve 285 km/s hıza çıkabiliyor. Alfa'nın dört çeker (Q4) sistemiyle alınabilen otomobil çift kavramalı şanzımana sahip. Bu şanzımanda dört adet vites atma hızı bulunuyor: Dynamic, Natural, Advanced Efficiency ve Race.

Karbon seramik disklere sahip otomobilde ilk defa Giulia'da bulunan, sensörlü fren sistemi Integrated Brake System da yer alıyor.

Şimdilik diğer motor seçenekleri hakkında bir açıklama yok ama Giulia'daki motor alternatiflerinin kullanılabileceğini düşünebiliriz. Bu da 2.2 litrelik dizel, 2.0 lt 280 bg'lik benzinli motorlarının kullanılma ihtimalini doğuruyor. 4686 mm uzunluğundaki araç sınıfındaki Macan gibi rakiplerinden daha kısa ve kompakt yapısıyla dikkat çekiyor.

Not: Yandaki fotoğrafları bugün itibariyla resmi fotoğraflarla değiştirmiş olduk...
Far grubu bana en çirkin SUV'lardan biri olan Ssangyong Rodius'u hatırlatmıştır. Sormazlar mı "Alfa sen tasarımcılarını photoshop bilgisine göre mi işe alıyorsun" diye? Resmen kes yapıştır tekniğiyle Giuletta önüne giydirilmiş Giulia gibi duruyor. Umarım sadece fotoğraflardan kötü gözüküyordur yoksa o kadar büyük farlar otomobili çizgi film karakteri gibi gösteriyor.
tasarım olarak yine tek kelimeyle EF SA NE olmuş kendisi
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri