Alfa'nın müthiş çizgilerini taşıyan, fiat dashboard'unu kullanan arada kalmış hatchback'tir.
Çok sert olmasından dolayı trim sesleri oldukça fazladır.
Mekanik tutunması her alfa'da ki gibi yüksektir.
Türkiye'de ikinci elinin zayıf olmasından dolayı insanların pek sıcak bakmadıkları bir modeldir.
Oldukça şirin ama aynı zamanda agresif görünebilen Alfa modelidir.
Oldukça fazla motor seçeneği ile ülkemizde satılmaktadır ama ikinci elinin zayıf oluşu ve dashboard malzeme kalitesinden dolayı pek rağbet görmemektedir.
Trim seslerinin yanı sıra yalıtım eksikliğinden dolayı bol bol rüzgar sesine maruz kaldığımız otomobildir.
Yolda sağınızda solunuzda ne oluyorsa camlar kapalı iken de duybilmeniz gerçekten çok farklı bir his.
Bunların dışında yol tutuşu güzel, frenleri yeterlidir. bu dediklerim 1.3mjet versiyonu için geçerlidir.
Sınıfının en yakışıklı arabasıdır.
Ülkemizde az olmasının bence tek sebebi 'aman tek kapı olmasın evlat olur satamayız' kafasıdır.
Almak, aldırmak lazımdır.
1.4 170 lik Multiair Turbo epey az yakıyor. 1 Kere multiair sübap arızası verdi garantiden halledildi (ki garantisi bitmişti aracın) onun dışında sadece açık hava filtresiyle hunharca surge sesi alınabiliniyordu. Malzeme kalitesi iyi değil, sürüş keyfi fena değil, gidişi güzel tipi yakışıklı koltuklar iyidi. 10 üzerinden 7.5 luk bir araba idi benim için. Muadil sayılacak 208 thp 156 daha tercih sebebi fakat mito çok daha yakışıklı...
170'lik olan versiyonu yüklendiğinde gerçekten güzel giden modeldir.
Yakıtı da hiç öyle 8-9 litreler değil. Sıkıştırmadığınızda oldukça az yakan, basınca giden bir model.
Tek problemi bence sert oluşu ve trim sesleri idi. Malzeme kalitesi zaten fiat kafası bir şey söylemeye gerek yok sanırım. Ama bunlara rağmen yine alır binerim, sevdiriyor kendini.
yüzü eskimeye başlayan arabadır.
170'lik motor pek bulunamıyor, aslında hiç bir motor çok bulunamıyor. mito beklenen satışları yapamadığı için sanırım. satılık ilanlarında 1.3jtd aratıyorsunuz 10 tane falan araba çıkıyor. ben daha fazla değer görmesini beklerdim açıkçası.
Mito ismi ile cok sempatik gelen bir arac.

Bana hep Punto'nun Alfa logolu versiyonu gibi geliyor. Hele o direksiyonun aynı tipte ve hissizlikte oluşu bir Alfa için bence kabul edilemeyecek birşey. Yinede tip o biçim, ha nedir arka camı 4 selpak büyüklüğünde ama olsun şekiliz arkadan geleni görmesekte olur.
Malzeme kalitesi hiçte yabana atılacak cinsten değil.Önde ve kapıların büyük bir bölümünde karbon fiber kaplama var.Koltuklar Pelle Frau marka kırmızı deri.2 aydır Multiair TCT modelini kullanıyorum bir tane trim sesi duymadım ki araba 2011 model.İnanılmaz sürüş zevki var özellikle viraj kabiliyeti böylesine ufak bir araç için çok fazla.Önde bağımsız süspansiyon Mc Pherson a ilave elektronik kilitli diferansiyele sahip.Özetle ben çok sevdim.Ayrıntılı bilgi isteyenlere yardımcı olabilirim.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri