tipo 937, alfa Romeo'nun giulia gt sprint'ten esinlenerek geliştirdiği, 2000'li yıllara damgasını vuran iki kapılı otomobili.

hatırlatıyoruz, alfa Romeo gt bir performans aracı değildir. bu aracı alacaksınız, otoyollarda, uzun yollarda gezintiye çıkacaksınız. güneye tatillere gideceksiniz, şehir şehir gezeceksiniz, bu amaçla geliştirilmiş bir araçtır.

bertone tasarımı liftback kasalı ve direksiz de denilen çerçevesiz kapılara sahip aracımız, alfa Romeo 147 ile 937 kod numaralı önde enlemesine motor önden çekişli platformu paylaşıyor. zira çift salıncaklı süspansiyon sistemi, kokpiti 147 ile aynı.

alfa Romeo gt, üstten çift eksantrikli (bunu vurgulamam hata zaten, alfa Romeo direkt dohc demek) 1.8 (mpfi) ve 2.0 (jts-direkt enjeksiyon) litre çift bujili 4 silindir, 3.2 v6 benzinli motor ve 1.9 litre 185 ps multijet dizel motor seçeneklerine sahip. benzinli motorlarda selespeed otomatik şanzıman seçeneği de bulunuyor.

siyahın ayrı bir yakıştığı güzeller güzeli bir İtalyan aygırıdır o... ah bi blackline paket 1.9 dizel gt'm olacaktı ki...
Selespeed alma bu ülkede yürütemezsin dedikleri otomobillerdir
Tasarım olarak hala çok sevdiğim Alfa modelidir. Zamanında 3.2 litrelik V6 versiyonunu kullanmıştım, sesi ve performansı harikaydı gerçekten. Ancak biraz yumuşak bir otomobildi, tutunması falan beklediğim gibi değildi.

Yine de harikaydı, çok sevmiştim.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri