Alfa'nın en yakışıklı modellerinden biridir.
Sunduğu donanım, lüks ve sportifliğe rağmen satış politikası sebebiyle çok satmadı. Günümüzde artık kilometresi düşük bir 159 bulmak neredeyse imkansız. Bulunursa da alınıp binilesidir.
Tasarım harikası olduğu kadar problemlidir de.
Klasik Alfa sorunları ile boğuşmak zorunda olmasam şimdi gidip bir tane alacağım.
Ama gel gör ki nerede alfa orada sorun.
yıllarca almak için babamı ikna etmeye çalıştığım araba.
Bakımlısının gerçekten çok ama çok alımlı olduğu arabadır.
İtalyan güzelidir.
Yüzü bir türlü eskimeyen arabadır.
Şu an ikinci el'de 50.000tl bandında güzel arabalar bulunabiliyor. Piyasası düşmüş iken almak isteyenlerin kaçırmaması gereken modeldir.
dikiz aynasından görüldüğünde sağa çekilmeye sebep olacak kadar hırçın bakışlara sahip araba. Kendisine çok farklı duygular beslemekteyim. Fiyatları da oldukça uygundur, 1.9jtd 150 ps oldukça keyifli görünüyor.Biraz da dumanlı hale gelirse nefis yürür diye düşünüyorum. Ancak gel gelelim ki başta ön takım sorunlarından ve bir çok kronik kolay arıza yapan kısımları olduğundan söz ediliyor. Ön yargılı yaklaşım ise çekinmeye sebep oluyor.
Almak için defalarca baktığım arabadır. Bir türlü cesaret edemedim. Km ler çok yükselmiş. Kronik sorunları giderilmiş mi gibi soru işaretleri hep kafamda. Bir de 7-8 yaşında bir arabaya 50-60 bayılmak ne kadar doğru. Sonuçta aldığınız araba sedan bir araç.
Yakın arkadaşımın kısa zamanda 2 ayrı modeline sahip olduğu araçtır. Şehir içinde otomatik olanı 10lt yakmakta. Yol tutuşu açık şekilde bu sınıftaki her araçtan kat kat iyi. E90dan ve c serisinden daha iyi tutunuyor. Direksiyon turu kısa .
Cam açma butonları vites çevresi ve Klima düğmeleri kolayca soyulur.
Arka koltukların pozisyonu çok yüksektir. Sanki altinizda minder varmış gibi hissedersiniz. Içi oldukca dardır. Bi xenonları kolay ısınır isinica Çakmaz. Anahtarı çok havalidir. Bagaj açma tuşunu bulmak ilk binenler için zulm olabilir. Sesli çalışır.


Ama duruşu gerçekten çok yakışıklı. Hele ki benimde yaklasik 1 ay emanet olarak kullandigim kırmızı renk ve sunrooflu ve spor yaylı bir örneği, dikkat çekme konusunda üstüne yok.
Yol tutuşu aşırı dengeli yapıda olan, italyan güzelligini yansıtan D segmenti otomobil.
Kusursuz bir ön tasarıma sahip araba.

Sürüş dinamikleri oldukça iyidir. Otomatik vitese sahip olanları fazla yakar.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri