1992 ile 1997 tarihleri arasında üretilmiştir "Zamanının" tasarım ve donanım olarak ilerisinde bir otomobildir. Alman DTM yarışlarında kullanılan "155 V6 TI" ve "155 GTA" isminde modelleri bulunur.
GTA modeli aynı motor ve yürüyen üzerine geliştirilmiş olup kabaca 400hp/500nm civarındadır.(0-100 3.58 sn) Türkiye'ye 1994-95-96 ve 97 modelleri getirilmiş. 94-95 üretimleri ile 96-97 üretimleri arasında bir kaç fark bulunmaktadır. 96'ları 187 HP diye geçer, 94'ler 192 HP. Kitapçığında 96'lar 1460 kg diye, 94'ler ise 1390kg yazar. Asıl bomba modeli Q4 modelidir. 4 çeker sistemine sahip bu model, donanım olarak en üst seviyededir. Aynı motor Lancia HF Delta Integrale serisinde, Lancia Dedra'da, Fiat Coupe Turbo'da kullanılmıştır. Alfa Romeo 155 Q4 sahip olunası klasik bir model olarak garajımda yer almasını istediğim bir araçtır.

Edit:
Alfa Romeo 155 Q4 donanımda;
Renkli camlar,
Bazı modellerinde elektrikli recaro koltuklar,
Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar,
Far yıkama sistemi,
Yükseklik ayarlı mercekli farlar,
Yükseklik ayarlı ve hidrolik direksiyon,
Sis farları,
Zamanının en iyi klima sistemi,
Spor koltuklar,
Bazı modellerde içerden ayarlı elektrikli amortisörler,
İçerden buton ile açılan bagaj,
Yağ sıcaklık ve yağ basınç göstergeleri,
Alfa Check Control,
Ön-arka elektrikli camlar

*Bazı sıcak ülkelere gönderilen Q4'lerde standart olarak
intercooler water spray bulunur ve bu modellerin ön tamponlarının ortasında hava girişleri eklenmiştir.
Q4 olanını arkadaşım alınca 5 kez gördüğüm, 4'ünde itmek zorunda kaldığım 1'inde ise noterde başkasına sattığımız araba. Belki de çok bakımsızdı bilemiyorum ama ilanlara bakıyorum da şimdi en temizi bizimkiymiş. Çok zevklidir belki, belki çok hızlıdır bilemiyorum, binemedim ki.
ne çirkin şeysin.
Ne güzel birşeysin. Her problem çıkarttığında düzeltmek için size aynı sabırsızlığı yaşatabilir. Değil o yıllarda bu yıllarda bile öyle yol tutan araba sayısı sınırlıdır. Bu arada dizaynını beğenmeyenler için (bkz: Sürtünme katsayısı kaç ?)
2.0 süper losso olanını yaklaşık 2.5 km ittigim arabadir. Çok yakın arkadaşım çok diri ve Orj birtanesini almış, akabinde beni arabayi görmem için cagirmistir. Bineriz, kendisi kullanmaktadır ve gelen bir dizi mekanik ses eşliğinde araç stop eder. Yağ soğutucusu sanırım patlamış( tam hatirlamiyorum) neyse Bostancı sanayiye yakiniz diye ittik şimdilerde Mercedes bayisi olan yere kadar, boş olan bir fındıklı minibüsünden rica edip 1 paket malboro ve 10tl karşılığında bizi sanayinin yokusunda araba itmekten kurtardı.
Neyse anılar anılar....
Güzel arabadir. Yani duruşu havası çok hoşdur..
Gidişi nasıl bilemiyorum.. gazlamaya çok korktuğumuz için sadece pasta cila çekip alınan fiyatın 3 lira üstüne ilan açıp 1.5 lira üstüne sattı arkadaşım..
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri