--- spoiler ---
İşimiz her daim otomobil olabilir. Fakat bu, gücünü vatan ve insan sevgisinden alan, yaşamın kutsiyetine duyduğu sonsuz saygı ile çalışmalarına ve ülkemize değer katmaya tüm gücü ile devam eden, daha da edecek olan AKUT'a destek olmayacağımız anlamına gelmez!
--- spoiler ---


1994 senesinde Bolkar Dağlarında kaybolan 2 üniversite öğrencisinin 14 gün arandığı ve sonuçsuz kalan arama çalışmalarının akabinde, dağları iyi bilen fakat arama kurtarma konusunda bilgileri sınırlı olan bir grup dağcının bir araya gelerek 1995 senesinde kurmuş olduğu dernektir.

1999 yılı itibariyle "Kamu Yararına Dernek" statüsünde, 2011 yılı itibariyle de Birlemiş Milletler INSARAG üyesi olmaya hak kazanmış ilk Türk arama-kurtarma ekibidir.

Türkiye’nin en güvendiği kurumlardan biri olan AKUT, sosyal sorumluluk anlayışıyla toplumumuzu bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlerine de aralıksız devam etmektedir. Seminer birimimiz bu kapsamda yılda ortalama 2.000 oturumla, 100.000 kişiye ulaşarak “Temel Afet Bilinçlendirme” ve “Deprem Bilinçlendirme” seminerleri vermektedir.

Bu yıl 20. yaşını dolduran AKUT, 20. yılında "Sesimi Duyan Var" projesi kapsamında, değerli sanatçılarımız Rıza Kocaoğlu, Songül Öden, Dolunay Soysert ve Kenan Ece'nin katkılarıyla 4 adet kamu spotu hazırlamışlardır.

Bu derneğe yaptığımız her bağış bir cana dokunacaktır mutlaka.

bağış için bu linke tıklayabilirsiniz
2930'a "AKUT" yazan bir sms attığınız takdirde 10 tl bağışta bulunmuş oluyorsunuz. Düşürdük sayın, cebinize girmedi sayın en azından bir sms atın.
Sözlüğün whatsapp grubundan koca yürekli birkaç dostun es geçmeyerek bağış yaptığı, güzel amaçları olan arama kurtarma oluşumu. Bir gün sizin de elinizden tutar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri