(Şimdi diyeceksiniz ne alaka... Çok alaka.)

Her pistçinin ve yarışçının yolunun mutlaka kesişeceği alettir. Çok da gereklidir.

En büyük temsilcisi GoPro'dur. Sony'nin de örnekleri vardır fakat gözümde yeri yoktur. Yılların GoPro kullanıcısı olarak yanına bile yanaşmam. He bir de çin malı ucuz aletler çakma ürünler vardır ki bulaşmamak gerekir. Pistte turlarını çekmek istiyorsanız mutlaka bir gopro edinmelisiniz. Ben her piste çıktığımda döşüyorum etrafa goprolarımı mutlu mesut ilerliyoruz. Bir tek bana mı oluyor bilmiyorum ama güzel de bir havaya sokuyor sizi. Bu arada GoPro hakkında bilmek istediğiniz çoğu şey için mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz.
+10 beygir geyiği Gopro ile gerçektir. Mesela gittiniz pist gününe, kurdunuz Gopro'ları bastınız marşa. İşte Gopro'nun o yanıp sönen kırmızı ışığı verir size gazı. Videoda güzel gözükmek ve insanlardan ''helal karşim'' sözünü duymak için normalden daha hızlı gitmeye çalışırsınız. Hata yapsanız dahi kamera kayıtta olduğu için bir 'Show must go on' durumu vardır. Bilinçli bir sürücü değilseniz patlamanıza sebep olabilir anlayacağınız.

Kamerayı unutup her zamanki gibi kullanırsanız eğer günün sonunda eve gidip videoları izlemek hem eğlenceli hemde çok eğiticidir. Ha birde Trackaddict ile sürdüğünüz rotayı ve yediğiniz g kuvvetini videoya gömebilirsiniz, özellikle de g-meter'i izlemesi çok keyifli.
Pist için alınacak ise gopro hero iş görecektir.

Gopro'nun giriş seviyesi olarak geçse de fazlasıyla iş görür. Gündüz çekimlerinde abilerinden kolay kolay ayırt edilemez.
Şu an piyasada yaklaşık 500 tl'ye bulunabiliyor.

Gopro Hero link
Giriş seviyesi bir gopro ile işinizi görebileceğiniz kameradır.

Öyle gidip 2.000 tl falan vermek için film çekiyor olmanız lazım.
Benim için "Sony Action Cam" olan kameralardır.
Kamera diyince herkesin aklına Sony gelir çünkü dünya genelinde %40"lık pazar payıyla açık ara 1. sıradadır.
Benim gibi öğrenci adamların mecburi olarak çinli markalardan alacağı kamera çeşidi.

Ucuz iş gücü isteyenlere tavsiyem ise "xiaomi"dir. Bir gopro veya sony değil ama diğer çinli markalara göre daha iyidir.
Piyasada aşırı derecede 'çakması' olan kamera.

Alırken satıcının güvenilirliğine bakmakta ve ürün garantisi olmayan satıcılardan almamanızı öneririm.
bunlar da ilginizi çekebilir