• / 2
Benim çok sevdiğim adamdır.
Normalde sabah akşam yanlayıp, gazlayarak dolaşan insanların ailelerinin yanında araba sürerken "emekli amca" moduna geçmesi çok hoşuma giden bir durumdur doğrusu.
Ülkemizde bol bol örnekleri mevcuttur bu durumun.
Bu durum aslında ülkemizdeki saygınında bir göstergesidir.
Ülkemizde aile yanında gazlamak bir saygısızlık olarak kabul görür, ki zaten öyledir.
Aa bu benim dediğim adam.

Hatta sırf ailemin yanında değil, arkadaşlarımın yanında da gazlamam. Sadece tek başımayken gazlarım. Prensibim budur.
benim de içinde bulunduğum gruptur.

normalde de öyle çok aşırı hareketlerim olmaz ama özellikle ailem veya kız arkadaşım varsa yan koltukta, "aile sürüş modu"na alırım. sonuçta içinde bulunduğumuz aracın ne zaman nereye gideceğine hep birlikte karar vermeliyiz, hızlı kullanıp kullanmamam da onlarında söz hakkı var. ayrıca hız aparken tehlikeye attığım can sadece benim değil, onların da. dolayısıyla daha dikkatli olmak zorundayım zaten.
Bizim ailede tam tersi olan durumdur .

Range e karma trafikte 8-9 litre yaktıracak kadar sabırlı gidiyorum ki aracın şehir dışı verisi 8 civarı . Arkadan babam söyleniyor 90-120 gideceksen hiç gitmeyelim daha iyi hem akşam 5 i geçti radar olmaz bas artık . Annem giriyor bırak ne güzel keyifli gidiyoruz . Babam 5-10 dakika sonra sıkılmaya başlıyor . Kendi aracımı da sakin kullanırım nadir gazlarım 80-150 yaparım 1 kere yeter bana .
Aklı çalışan adamdır.

Risk alacaksa da aile bireylerini ve arkadaşlarını bu gruba dahil etmez.
Bunun bir de 'hem aile yanında hem de trafikte gazlamayan' versiyonu vardır ki candır o.
ailenin ne biçim araba kullanıyorsun diye söylenmesini göze alamayan bireyin tercihi. sürekli şerit değiştiriyorsun, biraz yavaş git, sen biz yokken ne biçim kullanıyorsundur sorgularına mahal vermemek için temkinli davranıyordur.
evhamlı bir aileye sahipse doğru yapan kişi. zaten onlardan geçmiş olacak ki, normalde de çok ihtiyatlı kullanırım. ama yine de laf edecek bir yer buluyorlar.
demek ki normalde yanlış sürdüğünden doğru yolu bulmuş sürücü. aslında o da farkında doğru olmadığının, babasının yanında yola geliyor. ne gerek var başkalarının canını tehlikeye atmaya? herkes doğru düzgün kullansa zaten trafik filan olmayacak. hem bu açıkgözler yüzünden.
Aile ve arkadaş yanında daha sakin sürerim aile üyelerini korkutmamak lazım.
aaa benim bu dediğim başlık. o kadar mülayim kullanırım ki bazen ailem pistte yapacaklarıma akıl sır erdiremezler. içlerinden sanırım allah allah bu çocukta böyle de bir şey yok ama nası giriyor oralara falan diye hep düşünüyorlar.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir