Yaşına göre yapılması en eğlenceli, en adrenalin dolu, asla unutulmayan ve sonunda çok büyük ihtimalle tokat veya küfür ile biten araba kaçırma eylemi.

Sonunda kaza bela olmadan eve gelebildiyseniz aile bireyleri farketmeden bu işten yırtabilirsiniz. Tehlikeli mi? Kesinlikle. Bir daha olsa yapar mıyım? Kesinlikle.
Yasak olduğu için daha da ilgi çekici olan kaçırma işlemi. Yasak olmasa emin olun o kadar heyecanlı olmuyor, önemli olan aileden gizli yapılması. O adrenalin ile insanların canına kastetmek mümkün, bu sebeptendir ki baba olunca o anahtarı bacaksızın bulamayacağı bir yerlere saklayacağım.
arabayla girilebilecek en büyük adrenalindir.
hani bir ralli yarışına katılmak, bir yanlamak olsun, ne biliyim efendim bir 0'dan 100'e çıkıp 100'den 0'a inmek olsun, hiçbiri bun kadar zevkli değildir. zira işin ucunda yakalanma korkusu var, işin ucunda azar var, kıyamet var. işin ucunda baba var be daha ne olsun, formula 1 bile o heyecanı veremez.
Ehliyetim yokken her araba yıkadığımda yaptığım eylem. Arabanın yerinin değişmesi bu şekilde açıklanabilir ama artan km ve azalan benzin farkedilirse yapacak bir şey yok demektir. Yine olsa yapar mıyım? Kesinlikle.
zamanında ehliyetim yokken ve ev boşken yaptığım eylem, neden ev boşken derseniz hem bizim anahtarlar hep kapının orda göz önünde duruyor hemde herkes nerdeyse her gün araba kullanıyor yani kaçırırsan direk anlaşılıyor :)
Birde abimde 1.4tsi leon vardı mk2, yazılım yapılmıştı filtre vardı manueldi falan çok keyifli günlerdi.
Çok şükür hiç ihtiyacım olmadı, araba kullanmayı kendim öğrendiğimi ve bu kadar ilgili olduğumu gördüklerinde ehliyetim olmasa da belli yerlere kadar iznim vardı. Yedek anahtar bende duruyordu. Kaçırma heyecanı yaşayamadım :(
Kaçırma heyecanını yaşamış biri olarak söylüyorum ki ehliyet alma yolunda atılacak onca gereksiz adımı emin adımlarla yürümenizi sağlayacak en büyük hadise evden araba kaçırma. çok fazla değil zaten 1-2 kere yaptım ve sonrasında ehliyetsiz belirli sınırlar çerçevesi içerisinde kullanmama çok bir şey denmiyordu.

Ama kaçırmanın heyecanı çok ayrı bir duygu. Ben hala o günde yaşayan bir petrolhead'im. Benim için araba konusunda atılan en heyecanlı bir o kadar da en tehlikeli mevzu.
Baskı balatayı yiyip kapıya geri bıraktıktan sonra bir daha cürret etmediğim olay.
98 model 5.20 i yi kaçırdığımda lise 1 öğrencisiydim.O sıralı 6 nın sesinin hayalini gece yatarken kuruyodum.E39 benim için efsane bir araçtı gece mavisi rengi ve gri döşemesinin içinde her türlü role giriyodum.Bir sene sonra aracı annem kullanmaya başladı ve kadın günde 8 km anca yapıyodu.Babamda cakal adam kendine dizel yaptı.Okuldan 5 gibi gelirdim reis annemin çantadan anahtarı alır inerdim marşa basmaya.Canım annemin ruhu bile duymazdı.O zaman m paket falan hak getire ama araç mermi.siteden bizim yankee leri toplardım arabaya basar giderdik boş bi kavşağa.O zamanlar bomboş ankara şimdiki gibi rant değil.Sevdiğimiz bi yer vardı yankeelerle kaygan(pussy) bi asfalt başladık dönmeye hergün.Paylasımcı çocuğum veriyodum bizim yankeelere aracı onlarda dönmeye çalışıyodu kavşakta.Cesarete bak ... Benzin alıyoduk ortaklaşa ondan veriyodum :) Bu araba otomatik yanlamıyo beceremiyoaun falan dediler tribe soktular beni.Bende tek başıma gitmeye başladım yanlamaya.Yanlamıyo dedikleri arabayla koca babanın etrafında iki tur dönmeye başladım.Bi gün 3. Tura geçmeye çalıştım ondada gittim arka sağ jantı kaldırıma patlattım.Jant tabi paramparça işin içinden nasıl çıkarız diye düşünürken stepnede jantlı lastik olduğunu farkettik değiştirttik usul usul gittim koydum evin önüne.Konu neydi onuda hatırlamıyorumda buda benden bi kesit işte.
18 yaşın altındayken araba kullanmak zaten kurallara aykırı iken üzerine ailenin haberi olmadan aracı kaçırmak çocuklar için şüphesiz o işin tuzu biberi. tabi o yaşlarda mesuliyetin ne olduğundan habersiz olduğumuzdan olayın heyecanı ile tatlı geliyor. lakin birisine çarpmak ve hatta ölümlü bir kaza sonrası bu işin vebali kimin olacak.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri